Brněnské výstaviště hostí od čtvrtka veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour

Cestovatelské veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour, které se konají 17.–20. ledna, přivezou do Brna nejen pestrou nabídku zájezdů či rozsáhlou prezentaci krajů České republiky, ale také zážitkový program.

Foto: BVV

„Veletrh GO návštěvníkům nabízí informace a tipy týkající se zahraničních destinací. Regiontour se naopak zaměřuje na domácí cestovní ruch a lidé se dozvědí mnoho zajímavostí o českých krajích. Proto jsou veletrhy vhodné jak pro cestovatele, kteří preferují organizovaný cestovní ruch, tak pro zájemce o cestování na vlastní pěst,“ uvedl na tiskové konferenci před zahájením veletrhů ředitel veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour Miloň Mlčák.

Nárůst prodejů přes cestovní kanceláře

Za rok 2017 zaznamenaly cestovní kanceláře rekordní nárůst prodeje zájezdů a tento trend pokračoval i v roce 2018. „Cestování se tak stává významnou položkou domácích rozpočtů. Už v roce 2017 Češi podnikli téměř 6,3 milionu cest do zahraničí, kratší výlety mimo ČR do tří přenocování pak tvořily zhruba 1,3 milionu z nich. S více než 28 miliony cestami jsme svou vlast též stihli hezky projet, z toho 20 milionů připadá na kratší pobyty. Tento trend pokračoval i v roce 2018,“ poznamenal Michal Veber, tajemník ACK ČR.

Veletrh Regiontour dlouhodobě představuje platformu, která se zaměřuje na prezentaci celého Česka, a tedy na podporu domácího cestovního ruchu. Například agentura CzechTourism bude v letech 2019–2022 Českou republiku prezentovat rovněž prostřednictvím nové veletržní expozice. „Nové ztvárnění kombinuje prvky, které se velmi osvědčily v uplynulých letech – například velkoformátové obrazy či velkoplošnou LED obrazovku – s řadou nových technologií a doprovodných programů. U nás bude expozice poprvé představena právě na veletrhu GO a Regiontour v Brně. V roce 2019 se agentura CzechTourism zúčastní celkem 17 prestižních domácích i zahraničních veletrhů. Dále bude ve světě naši republiku reprezentovat na vybraných akcích organizovaných našimi zahraničními zastoupeními. Těch máme po světě aktuálně 23,“ sdělila Andrea Jirglová, vedoucí oddělení marketingové komunikace agentury CzechTourism.

Senioři jsou významným segmentem cestovního ruchu

Nově cestují více i senioři. Česká populace stárne a přibývá hlavně aktivních seniorů, které zdravotní stav neomezuje v každodenním životě ani v cestování. Tato stále rostoucí cílová skupina je pro cestovní kanceláře velmi zajímavá a mnohé se na ni zaměřují speciální nabídkou.

„Právě senioři tvoří výrazný podíl na návštěvnosti veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour. Tito návštěvníci ve srovnání s mladší cílovou skupinou více vyhledávají samotný prodej zájezdů přímo na brněnském výstavišti. Naopak rodiny s dětmi či celkově mladší cílová skupina se více zaměřuje na zážitkový program a oceňují i nabídku v oblasti gastronomie,“ popisuje tisková mluvčí veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour Karolína Křenková. Doprovodný program veletrhů i letos obohatí festival krajových specialit a regionálních potravin REGFOODFEST. A s chutí budou kouzlit také studenti oborů kuchař, cukrář a číšník, kteří budou soutěžit v rámci mezinárodní soutěže GASTRO JUNIOR BRNO 2019 – BIDFOOD CUP. Těšit se lze rovněž na přednášky o exotické gastronomii z různých koutů světa.

Veletrhy představí kulturní bohatství i virtuální realitu

Do veletrhů se prolne hned několik témat. Jedním z nich je aktivní dovolená, která lidem přiblíží například dovolenou na vodě, cykloturistiku či pěší turistiku. Novinkou letošního ročníku bude i ucelená prezentace GOlfu. Veletrhy dále nabídnou setkání s řadou cestovatelů. „Přivítáme nomády, kteří budou návštěvníkům vyprávět zkušenosti ze svých cest a přivezou také obytné vozy, jež mohou zájemci prozkoumat,“ doplnila Karolína Křenková. Během čtyř dnů mohou lidé potkat hned několik cestovatelských osobností též díky festivalu GO KAMERA. Ten se letos soustředí na Střední Asii. Odborný program se pak bude věnovat například moderním technologiím ve vztahu k cestovnímu ruchu či elektronické evidenci tržeb.

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..