Nezařazené

Britové postaví u dálnice v Calais zeď

Čtyři metry vysoká zeď vyroste ve francouzském Calais po obou stranách dálnice vedoucí k přístavu jako další opatření proti pokusům uprchlíků naskakovat na kamiony a dostat se tak přes kanál La Manche do Británie. Zeď, jejíž stavba vyjde na 1,9 milionu liber (přes 61 milionu korun) postaví Britové a její výstavba začne již tento měsíc.

Calais, Foto: commons.wikimedia.org
Calais, Foto: commons.wikimedia.org

Postavena bude z hladkého betonu, aby bylo obtížné na ni vylézt, a dokončena by měla být do konce roku. V bezprostřední blízkosti Calais funguje divoký uprchlický tábor označovaný jako „Džungle“, ve kterém žije až 10 000 lidí. Pokusy migrantů dostat se z Džungle do Británie narušují dopravu mezi Francií a Británií a místní obyvatelé a podniky v Calais si čím dál častěji stěžují na potíže, které jim situace přináší.

Podle Françoise Guennoka z organizace Auberge des Migrants, která uprchlíkům v Calais pomáhá, je ale výstavba zdi zbytečná, protože migranti si najdou způsob jak ji obejít. „Je to plýtvání penězi. Pro migranty to teď bude nebezpečnější, pašeráci lidí zvednou ceny a lidé nakonec budou více riskovat,“ řekl Guennoc britskému deníku The Guardian.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button