DopravaZprávy

British Airways přesouvá část svých dálkových linek na Terminal 3 na letišti Heathrow

Od 14. října přesunula letecká společnost British Airways část svých dálkových letů z Terminálu 5 londýnského letiště Heathrow na Terminál 3. Děje se tak v rámci rozsáhlé reorganizace letiště. Tento krok usnadní cestování českým zákazníkům British Airways do vybraných dálkových destinací, jelikož navazující lety z a do Prahy jsou operovány právě z Terminálu 3.

Zdroj: British Airways
Zdroj: British Airways

Linky, které British Airways přesouvá, patří mezi Čechy k nejoblíbenějším. Jedná se o Las Vegas, Miami, Phoenix, Denver, Vancouver, Cape Town, Accra a Nairobi. Jeden ze dvou denních letů do Miami bude navíc od 25. října operován zbrusu novým Airbusem A380. Od jara příštího roku bude největší dopravní letadlo v barvách British Airways nasazováno také na linku do Vancouveru.

Realizovaným přesunem mezi terminály se cestujícím z Prahy výrazně zkrátí doba přestupu na navazující dálkové spoje. Zároveň byl posílen zavazadlový systém tak, aby byl zajištěn hladší a rychlejší přesun zavazadel mezi jednotlivými terminály. Z Terminálu 3 tak bude letecká společnosti do budoucna operovat lety do 21 krátkých i dálkových destinací, včetně Prahy, Budapeště či Vídně. Celkově British Airways odbaví z Londýna v průměru na 700 letů denně a přepraví až 100 tisíc zákazníků za den. Hlavním terminálem British Airways zůstává na Heathrow i nadále Terminál 5, ze kterého jsou operovány lety do celkem 115 destinací na všech pěti obydlených kontinentech světa.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button