BA povolují mobily po celý let

Od 19. 12. 2013 je povoleno používat telefony, tablety či čtečky během celého letu v letadlech společnosti British Airways. Postačí, když si cestovatelé mobilní zařízení nastaví do režimu „letadlo“ a v něm je ponechají po celou dobu cesty. British Airways je první letskou společností v Evropě, která zrušila omezení používání mobilních přístrojů.

Zdroj: British Airways

Zdroj: British Airways

Prakticky to znamená, že cestující může mít svá mobilní zařízení, jako jsou mobily či tablety, zapnutá od prvního okamžiku, kdy vstoupí na palubu letadla, až do okamžiku, kdy ji opustí. Uvolnění pravidel umožní například cestujícím pracovat na mobilních zařízeníchběhem letu asi o 30 minut déle.  Společnost British Airways tak reaguje na rozhodnutí britského Úřadu pro civilní letectví, který zmírnil podmínky.

Práce s notebookem nebude i nadále během startu a přistání povolena a to zejména z důvodu jejich velikosti a hrozbě úrazu či zbrždění procesu evakuace při výjimečných událostech.  Stejně tak zůstává omezeno zasílání textových zpráv, emailů či hovorů během vzletu a přistávání. To je povoleno pouze na vybraných linkách, například na business jet lince z London City do New Yorku, kde se cestující mohou od letové výšky 3 km  připojit se na wifi signál či telefonovat.

Povolení od britského Úřadu pro civilní letectví dostaly britské aerolinky po úspěšném splnění bezpečnostních testů, které musí absolvovat každá společnost, jež o souhlas žádá. Ian Pringle, výcvikový kapitán British Airways k tomu říká: „Víme, že naši zákazníci chtějí používat svá mobilní zařízení během celého letu bez přerušení, takže věříme, že tuto novinku ocení.“

Již dříve povolili British Airways jako první evropská letecká společnost svým cestujícím používat mobilní telefony a další mobilní zařízení k volání, psaní SMS zpráv či emailů okamžitě po přistání letadla při popojíždění po ranveji.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..