DopravaPartnerská sekceZprávy

British Airways otevře první linku mezi Evropou a americkým Nashvillem

Partnerský článek

Letecká společnost British Airways zahájí od 4. května 2018 přímé letecké spojení mezi Londýnem a Nashville. Půjde o první a zatím jedinou přímou leteckou linku, která spojí Evropu s hlavním městem Tennessee. Celkem budou British Airways společně se svým partnerem American Airlines od května příštího roku provozovat 67 přímých denních spojení mezi Londýnem a Spojenými státy.

Foto: British Airways

Linka bude zprvu operována pětkrát týdně s odlety v pondělí, úterý, středu, pátek a sobotu. Na let bude nasazován letou Boeing 787-8 Dreamliner v konfiguraci tří cestovních tříd: business třídy Club World, vyšší ekonomické třídy World Traveller Plus a ekonomické třídy World Traveller. Letadlo disponuje kapacitou 214 míst.

Sean Doyle, ředitel British Airways pro leteckou síť a alianční spolupráci k tomu říká: „Z nového přímého leteckého spojení Londýna s městem Nashville máme velkou radost. Historicky a kulturně významné město posílí naši rostoucí síť destinací a stane se její důležitou součástí, a to především s ohledem na vzrůstající ekonomickou sílu města. To bezpochyby nabízí spoustu jedinečných příležitostí jak pro volnočasové cestovatele, tak pro obchodní cestující“.

Odlet nové přímé linky do USA je naplánován z největšího londýnského letiště Heathrow na 15:45, s příletem do Nashville v 18:50 místního času. Návrat je naplánovaný z Nashville ve 20:20 s přistáním v Londýně v 10:30 následujícího dne. Linka do Nashville bude k dispozici také českým cestujícím, a to díky ideálně navazujícím letům z Prahy. Cena zpáteční letenky se momentálně pohybuje od 22.900 Kč.

Pouze v letošním roce otevřela či otevře letecká společnost British Airways více jak 30 nových linek. Mezi nimi také přímé letecké spojení mezi Prahou a londýnským letištěm City. Mimo to navýší British Airways frekvence na svých úspěšných linkách do Philadelphie a Phoenixu, v obou případech ze sedmi linek týdně na deset a kapacitu na své lince do Chicaga, kde nasadí svůj největší letou Airbus A380.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button