Nezařazené

Bratislava v Praze

Ti, kdo se letos v létě chystají na Slovensko a nehodlají se během své návštěvy vyhnout Bratislavě a okolí, si mohou být jisti, že se nebudou nudit. Na prezentaci Bratislavy a bratislavského regionu v Praze nás o tom přesvědčily Daniela Chrančoková z bratislavské turistické centrály Klára Badinková ze Zahraničního zastoupení cestovního ruchu Slovenské republiky v České republice Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Prezidentský palác, Foto: CoolKoon

Bratislava si připravila několik novinek, mezi ně patří např. domeček na stromě v rekreační oblasti Kačín, kde se dá přenocovat.  Návštěvníky potěší i to, že byl po devíti letech zpřístupněn hrad Děvín, ze kterého je úžasný výhled na soutok Moravy a Dunaje. A jako každý rok, i letos bude Bratislava žít kulturou. Od začátku července až do konce srpna se bude konat festival VIVA MUSICA, na kterém se představí domácí i zahraniční umělci zvučných jmen, na Bratislavském hradě budou od 27. července do 16. srpna probíhat Letní Shakespearovské slavnosti, 27. – 29. července se bude konat známý festival BeeFree.

Pro návštěvníky je připravena i turistická karta Bratislava Card. Držitele opravňuje k cestování městskou hromadnou dopravou zdarma a k bezplatné prohlídce dvanácti městských muzeí a galerií. Její držitelé získají i přes 120 slev u různých partnerských organizací. Karta v platnosti jeden, dva a tři dny stojí 15, 17 a 19 €.

Foto: Naďa Rybárová

Na Slovensku tráví dovolenou stále více Čechů, loni poprvé překročil jejich počet 600 tisíc. „A to byli jen ti oficiálně ubytovaní, věříme, že ve skutečnosti jich bylo ještě více,“ řekla Klára Badinková.

Na pražské prezentaci, která se konala na lodi Nepomuk, se představily i šaty pro Prahu a Bratislavu z dílny návrhářky Marie Zelené, které vytvořila v rámci svého projektu Návraty k hodnotám. „V rámci projektu plánujeme v roce 2018 – při příležitosti výročí 100 let vzniku Československa – uměleckým způsobem představovat a propojovat Českou a Slovenskou republiku,“ poznamenala Marie Zelená. „Šaty pro příští rok budou prezentovat současnost a život dnešních českých a slovenských měst a jeho obyvatel,“ dodala.

Naďa Rybárová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button