Zprávy

Bojovníci ve středověké zbroji letos opět na Petříně

Na pražském Petříně vypuknou začátkem května zuřivé boje mezi několika středověkými armádami z celého světa. Ty se utkají o titul mistra světa ve středověkém kontaktním boji. Bitevní aréna, která vyroste při příležitosti konání sedmého ročníku mistrovství světa – Bitvy národů (Battle of the Nations), bude hostit desítky týmů z více než třiceti států. Mezinárodní klání se v České republice uskuteční již podruhé v řadě, a to od 5. do 9. května.

Foto: Battle of the Nations
Foto: Battle of the Nations

Středověký plně kontaktní boj přináší adrenalinový zážitek umocněný tím, že jsou souboje naprosto reálné a nejedná se o žádnou připravenou inscenaci. Proti sobě stojí soupeři, kteří jsou připraveni tvrdé rány rozdávat i přijímat a mají předem připravenou strategii úspěšného boje. Letos se klání zúčastní týmy z více než třiceti zemí světa.

Foto: Battle of the Nations
Foto: Battle of the Nations

Soupeři tohoto extrémního sportu musí být důkladně připraveni nejen fyzicky a psychicky, ale i co se týče výstroje a zbraní. Meče, halapartny, štíty a zbroj jsou autentické repliky původních středověkých zbraní a nástrojů. Samozřejmě aby opravdu nešlo o život, bitva má svá pevná pravidla a všechny zbraně jsou ztupeny.

Celé turnajové klání národních týmů probíhá v několika samostatných disciplínách. Diváci budou svědky vzrušujících duelů jeden proti jednomu, kde proti sobě nastoupí ve dvou kategoriích pánové, ale také dámy. Válečníci se spolu utkají i v soubojích pět proti pěti a v případě ženské kategorie tři proti třem. Královskou disciplínou jsou masové bitvy, kterých se zúčastní týmy s 21 bojovníky na každé straně.

 

Kulturní program pro všechny generace

Sedmý ročník mezinárodního klání se bude konat v Petřínských zahradách od 5. do 9. května. Nebude chybět ani český tým pečlivě vybraný z několika předešlých kol eliminačních turnajů tak, aby Česká republika dosáhla co nejlepších výsledků. V loňském roce se úspěšně probojoval až do vyřazovacích bojů. Účastníci a týmy budou obývat přilehlý dobový tábor, ve kterém bude k vidění středověký život. Chybět nebude ani pestrý kulturní program, při kterém si přijdou na své všechny generace návštěvníků.

Vstupenky si mohou zájemci zakoupit na www.ticketpro.cz.

Kompletní program je ZDE.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button