Běží soutěž „Česko je super! Tak to vyfoť!“

V rámci oslav stého výročí vzniku Československa a 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu filmů s cestovatelskou tematikou Tourfilm probíhá soutěž o nejlepší fotografii vyjadřující národní hrdost. Snímek musí vzniknout v České republice a každý účastník může přihlásit právě jeden.

Foto: CzechTourism

„Soutěžit může kdokoliv, a to vložením fotografie na Facebook nebo Instagram, kde lze též hlasovat pro nejlepší snímek. Kromě hlavních finálových cen budou v průběhu soutěže měsíčně vyhlašovány ceny ambasadorů. Jejich role se ujaly známé osobnosti a první vítěznou fotografii vybere zpěvák, beatboxer a herec Ondřej Havlík, známý mladšímu publiku jako Endru,“ popsal Lukáš Bajer z pořádající agentury CzechTourism. Další ambasadoři budou oznámeni později.

Vítězné snímky vybere odborná porota předních českých fotografů a osobností. Hodnotit se bude hlavně nápad, kreativita a umělecké ztvárnění. Technická kvalita fotografie není rozhodující, prim hraje originální nebo emotivní nápad na téma „co bych na své zemi neměnil“ a „proč být hrdý, že jsem Čech“. Slavnostní vyhlášení celkem třiceti výherců s předáním cen proběhne 6. října 2018 v rámci festivalu Tourfilm v Karlových Varech.

Soutěž má za cíl oslovit především mladší cílovou skupinu, pro kterou bude v rámci MFF Tourfilm připraven i letos odborný program. „Chceme mladým lidem položit otázku, co pro ně znamená vlast, co pro ně znamená být Čech. Upřímně věřím, že tím dokážeme, že se dnešní mileniálové o vážná témata zajímají a jejich vnímání národní hrdosti není přehlušeno trendem ,světovosti‘,“ vysvětlil Lukáš Bajer záměry, se kterými projekt CzechTourism připravil.

K podpoře fotosoutěže se přidaly také osobnosti, které jsou pro mladé lidi inspirativní. „Do soutěže jsem se zapojil, protože chci změnit neblahou ,českou národní tradici‘ neustálého stěžování si na něco. Jsem nadšený Ústečák a cítím, že tento kraj trpí stěžováním si dvojnásob. Přitom má obrovskou paletu přírodních krás, kulturního bohatství a sportovního vyžití. Krušné hory, Labské pískovce, České středohoří, Porta Bohemica a její koryto řeky Labe či jezero Milada, rozlehlé jak Mácháč, s nejčistší vodou v Česku. Jen se prostě o tom všem nějak neví. Měli bychom si to užívat a mít z toho všeho radost a o tu radost se dělit s ostatními. Třeba i díky této soutěži můžeme šířit podobný pohled na Česko. A to je skvělé,“ odpověděl na otázku, proč se stal ambasadorem soutěže, Ondřej Havlík alias Endru.

Soutěž je součástí projektu Oslavme společné století, který v rámci oslav sta let od založení československého státu připomíná významné události provázející nás společným stoletím.

Své fotografie mohou lidé posílat na stránky soutěže na Facebooku a Instagramu až do 15. září 2018, 23:59 hodin. Soutěží se ve třech věkových kategoriích: do 18 let, od 18 do 25 let a nad 25 let. Další informace najdete na www.souteznemenilbych.cz.

Newsroom TTG

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..