NěmeckoZprávy

Bezbariérové cestování je v Německu nyní mnohem přehlednější

Databáze Reisen für Alle („cestování pro všechny“) se stala součástí webových stránek Německé turistické centrály, a to pod záložkou Barrierefreies Reisen („bezbariérové cestování“) v němčině a v angličtině. Bezbariérový přístup vyžaduje kolem 10 % cestujících!

Hostům ze zahraničí, tak i partnerům mezinárodního odvětví cestovního ruchu budou díky tomu na jednom místě dostupné informace o bezbariérovosti turistických zařízení a nabídek v Německu.

Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva Německé turistické centrály (DZT), k tomu uvádí: „Bezbariérové nabídky jsou nezbytné pro přibližně deset procent cestujících. Díky spuštění databáze bude s okamžitou platností on-line k dispozici asi 1 500 prověřených bezbariérových nabídek. Cestovní kanceláře i lidé s fyzickým či kognitivním omezením si tak mohou vyhledávat aktuální informace o bezbariérových nabídkách od plánování cesty až po organizování aktivit v průběhu cesty po Německu. Databáze se bude neustále rozšiřovat.“

Projekt Reisen für Alle („cestování pro všechny“) financuje Spolkové ministerstvo hospodářství a energie. Vývoj projektu zajistil Německý seminář pro turistiku (Deutsches Seminar für Tourismus / DSFT) ve spolupráci s centrálou „Tourismus für Alle Deutschland (NatKo)“ (Turistika pro všechny), v rámci několikaleté spolupráce a po odsouhlasení s organizacemi zúčastněných stran a se subjekty činnými v cestovním ruchu.

„Projekt, který jsme vyvinuli ve spolupráci s DZT a s mnoha dalšími partnery, poskytuje poprvé celostátně platné označení v oblasti bezbariérového přístupu. Předáním systému nabízí databáze reprezentativní průřez bezbariérovými nabídkami poskytovatelů služeb v cestovním ruchu. Databáze „Reisen für Alle“ je navržena tak, aby se certifikačního procesu mohl zúčastnit každý podnik. Zájem je každopádně velký“, doplňuje Rolf Schrader, jednatel DSFT.

Informace nutné k certifikaci podniků a přijetí do databáze podrobně shromažďují školení tazatelé a hodnotí je pomocí jasných kritérií kvality. Hosté mohou nahlížet do podrobných informací o bezbariérovosti prověřovaného objektu, což přispívá k lepší transparentnosti a spolehlivosti.

Nabídky obsažené v databázi jsou členěny podle turistických služeb, jako například ubytovacích zařízení, gastronomie, cesta tam a zpět, zajímavosti, výlety a nakupování. Mimoto nabízí přímý přístup k turistickým regionům, inspiracím pro dovolenou a turistickým destinacím označeným pečetí „Prověřená bezbariérovost“. Klienti mohou v databázi vyhledávat textovým vyhledáváním, podle volitelných kritérií, jako je vybavení objektu a pomocí interaktivní mapy.

Podrobné informace o nabídkách bezbariérového cestování v Německu naleznete na webových stránkách www.germany.travel/barrierefrei.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button