NěmeckoZprávy

Bezbariérové a ohleduplné cestování po Německu

Vycestujte do Německa a využijte všech možností naplno. Díky novému projektu „Cestování pro všechny“ nyní naleznete na jednom místě ucelené informace o cestování bez bariér.

 

Snazší cestování. Pro všechny.

Cesta do Německa je nyní o jednu „bariéru“ snazší. Nově totiž funguje databáze „Cestování pro všechny“, respektive „Reisen für alle“, která je součástí webového portálu Německé turistické centrály. Poprvé v historii jsou na jednom místě dostupné informace o bezbariérovosti turistických zařízení a nabídkách v destinaci Německo.

 „Pro přibližně deset procent cestujících jsou nezbytné bezbariérové nabídky. Díky spuštění on-line databáze bude s okamžitou platností k dispozici asi 1 500 prověřených bezbariérových nabídek. Cestovní kanceláře i lidé s fyzickým či kognitivním omezením si tak mohou vyhledávat aktuální informace o bezbariérových nabídkách od plánování cesty až po organizování aktivit v průběhu cesty po Německu. Databáze se bude neustále rozšiřovat,“ uvedla Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva Německé turistické centrály (DZT).

Databáze „Reisen für Alle“ je umístěná na webových stránkách www.germany.travel pod záložkou „bezbariérové cestování“, a to v anglickém a německém jazyce. Tento projekt financuje Spolkové ministerstvo hospodářství a energie. Vývoj projektu zajistil Německý seminář pro turistiku (Deutsches Seminar für Tourismus / DSFT), ve spolupráci s centrálou Turistika pro všechny „Tourismus für Alle Deutschland (NatKo)“ a několika dalšími subjekty činnými v cestovním ruchu.

„Projekt, který jsme vyvinuli ve spolupráci s DZT a s mnoha dalšími partnery, poskytuje poprvé celostátně platné označení v oblasti bezbariérového přístupu. Databáze nabízí reprezentativní průřez bezbariérovými nabídkami poskytovatelů služeb v cestovním ruchu. Databanka „Reisen für Alle“ je navržena tak, aby se certifikačního procesu mohl zúčastnit každý podnik. Zájem je každopádně velký“, doplňuje Rolf Schrader, jednatel DSFT. Informace nutné k certifikaci podniků pečlivě shromažďují školení tazatelé, kteří je následně vyhodnocují pomocí jasných kritérií kvality. Hosté mohou nahlížet do podrobných informací o bezbariérovosti prověřovaného objektu, což přispívá k lepší transparentnosti a spolehlivosti.

Prožívejte cestu všemi smysly. A ohleduplně.

V Německu najdete živé kulturní scenérie v nedotčené přírodě. Využijte komfort dobrých dopravních spojení v celé zemi, abyste mohli zažít pulzující rytmus metropolitních oblastí. Nebo jen tak brouzdejte liduprázdnými krajinami a nechte přírodu nedotčenou. Zažijete, jak je příjemné, když se už dnes myslí na to, co bude zítra.

Nezávisle na cenové hladině nebo regionu, šetrné zacházení se zdroji dnes patří v mnoha ubytovacích zařízeních ke standardu. Také postupy v hotelovém provozu se zakládají na šetrné spotřebě elektřiny a vody, využívání obnovitelných energií, zpětném získávání tepla a recyklaci znovu použitelných materiálů.

V Německu je většina měst a regionů velmi dobře dostupná. Zvolte si dopravní prostředek, který nabízí nejlepší spojení v rámci komfortu a ekologické mobility. Obzvláště se cestování stává ohleduplným prostřednictvím široké nabídky turistických jízdenek (TouristCard), které zahrnují bezplatné užívání veřejných dopravních prostředků. Takto získáte maximální servis s minimálním dopadem na životní prostředí.

Podrobné informace o nabídkách bezbariérového i ohleduplného cestování v Německu naleznete na webových stránkách www.germany.travel.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button