BEST CHOICE s.r.o. vyhlásila úpadek

BEST CHOICE s.r.o. vyhlásila úpadek, navazuje tak na páteční krach slovenské BEST REISEN – BEST CHOICE. „Podle sdělení CK je v zahraničí maximálně 15 českých klientů, kteří mají již uhrazené zpáteční letenky a dokončí pobyt v Tunisku v řádném termínu,“ uvedla pro TTG Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Ilustrační foto Zdroj: Lucie Poštolková

Ilustrační foto Zdroj: Lucie Poštolková


Podle vyjádření cestovní kanceláře na jejích webových stránkách důvodem úpadku byla dlouhodobě klesající poptávka po zájezdech od dané CK. BEST CHOICE se zaměřovala na letecké zájezdy do Egypta, Tuniska a Turecka.

CK uvedla, že je v zahraničí maximálně 15 českých klientů, kteří mají již uhrazené zpáteční letenky a dokončí pobyt v Tunisku v řádném termínu do konce tohoto týdne. Úpadek se jich tedy nijak nedotkne a dle vyjádření manažera CK je nebude nutné repatriovat pojišťovnou. CK se rovněž domnívá, že prodaných cestovních smluv na zájezdy, které se nebudou realizovat je několik desítek. Pojistný limit CK ve výši 30 milionů korun je podle odhadů dostatečný pro 100% pokrytí nároků dotčených klientů. V současnosti zaměstnanci BEST CHOICE nyní obvolávají své klienty a informují je, jak mají postupovat, cestovní kancelář komunikuje a odpovídá na dotazy klientů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdroj: www.bestchoicecz.cz

Podle Kateřiny Petříčkové česká cestovní kancelář BEST CHOICE s.r.o. (IČ: 285 18 292) vyhlásila úpadek k 5.8.2013 a to přes páteční uklidňující sdělení sales manažera R. Valenty, že úpadek cestovní kanceláře na Slovensku nemá s českou stranou nic společného. České Best Choice s.r.o. vzniklo oprávnění pro provozování činnosti cestovní kanceláře v roce 2009 a je pojištěna u Kooperativy na Slovensku až do příštího roku a to na pojistnou částku 30 mil. Kč.

Slovenská CK patřila na Slovensku mezi středně-velké, dlouholeté cestovní kanceláře, v České republice se společnost Best Choice s.r.o. řadí spíše mezi menší. Všichni dotčení klienti se nyní musí obracet na slovenskou Kooperativu – http://www.kooperativa.sk/, kde naleznou žádost pro uplatnění nároku na náhradu škody.

V České republice nyní působí okolo 986 cestovních kanceláří (k 21.3.2013), které v loňském roce na našem trhu prodaly 2,001 mil. zájezdů, uvedla Kateřina Petříčková. Letos se jedná již o čtvrtý oficiální úpadek, který se dotkne českých turistů. Letos ukončily provoz také CK Bolero tours, Partner Alivia a CK Honza service.

lap

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..