NezařazenéVzděláváníZprávy

Berlínská televizní věž z pohledu Českého systému kvality služeb

V rámci infocesty Českého systém kvality služeb (ČSKS) jsme se vypravili také na vrchol Berlínské televizní věže, kde jsme si povídali s vedením, jak funguje systém ServiceQualität Deutschland, do kterého jsou již několik let zapojeni.

Foto: Lucie Poštolková
Foto: Lucie Poštolková

V centru Berlína se tyčí berlínská televizní věž dosahující výšky 368 m n. m., která byla otevřená v říjnu roku 1969. Návštěvníky vozí na vyhlídku do 203 metrů výtah s proskleným stropem, odkud mají město jako na dlani. Ve výšce 207 m n. m. se nachází restaurace na otáčivém pásu, který se otočí o 360° za hodinu. Se 1,3 miliony turistů ročně se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších památek města.

V rámci kvality řešili nejen, jak zvládat fronty návštěvníků, ale také servírování jídel. Když bývala kuchyně v přízemí, kvalita a teplota jídla servírovaného pokrmu nebyla 100%. Rok pracovali na procesech kvality, než se roku 2014 zapojili do systému kvality. V současnosti pracují na II. Stupni.

Jejich první proces se zaměřil na odbavování klientů, snížení front na minimum a zjednodušení čekání. Kromě internetového prodeje, pomáhají návštěvníkům informační LCD displeje, které jim hlásí, kdy se dostanou na řadu do výtahu. Navíc vytvořili také SMS servis, kdy si dotyčný může ještě procházet v okolí a zcela se tak vyhne frontám. Ke službě připravili i letáček, který radí co je v okolí možné navštívit.

Foto: Lucie Poštolková
LCD displej s časy odbavení jednotlivých vstupenek. Foto: Lucie Poštolková

Díky vylepšení rezervačního systému se jim podařilo zefektivnit obsazenost restaurace, čímž se jim zvýšili zisky. Jedním z dalších procesů bylo zavedení interní komunikace formou excelové tabulky: datum zadání, datum provedení, jméno odpovědné osoby a popis úkolu. Pro zjednodušení hotové úkoly označujíc zeleně. Komunikaci mezi všemi zaměstnanci podporují poradami, na které se všichni scházejí dvakrát ročně. Každý zaměstnanec se dozví nejen plány do budoucna, statistiky, ale všichni mají možnost hovořit s nejvyšším managementem napřímo. Porady jednotlivá oddělení mají pak jednou za 14 dní.

[box]

První postřehy z infocesty ČSKS najdete zde.

[/box]

[wzslider autoplay=“true“]

Lucie Poštolková

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button