Nezařazené

Benecko: Nová stezka

V sobotu 28. června se otevře nová „lufťákova stezka“ na Benecku. Organizátoři připravili pro malé i velké zábavné odpoledne. Akce začíná ve 3 hodin u nového obecního úřadu naproti Informačnímu centru. Odtud povede ve směru na Horní Štěpanice stálá stezka o délce 1,6 kilometru. Na ní se účastníci zastaví na šesti stanovištích, kde budou plnit různé úkoly, u kterých se pobaví celá rodina. Po absolvování stezky může každý účastník získat v Infocentru Flora nebo hotelu Skalka upomínkový certifikát, musí ale správně odpovědět na kvízovou otázku.

Foto: www.benecko.cz
Foto: www.benecko.cz

Pro děti bude připraven skákací hrad, trampolína, malování na obličej, rozličné dětské soutěže a samozřejmě bohaté občerstvení. Akxi bude moderovat Petr Ticháček, který též pro malé návštěvníky chystá dětskou diskotéku.

Otevření „lufťákovy stezky“ navazuje na novou filozofii Benecka, které se prezentuje jako vzdušné lázně v Krkonoších. Horská obec se díky své unikátní poloze v nadmořské výšce 610 až 1019 metrů nachází po většinu roku nad úrovní smogového mraku, a zaručuje tak nejenom čistý a voňavý vzduch, ale i nejvíce slunečných dnů v roce.

„Chceme prostřednictvím zábavného odpoledne a především otevírané lufťákovy stezky lidem sdělit, že na Benecku je čistý vzduch, který každého člověka pozitivně nabíjí a tříbí jeho mysl. Pomáhá čistit jeho tělo a dělá z našich hostů pravé horské lufťáky. Proto neváhejte a přijďte pobejt!“ uzavírá Daniel Bušta z pořádajícího Sdružení pro rozvoj cestovní ruchu na Benecku a okolí.

red

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button