Běloveské lázně zachráněny?

Zchátralé bývalé Běloveské lázně na předměstí Náchoda koupila společnost Priessnitzovy léčebné lázně z Jeseníku, uvedla v dnešním regionálním vydání MF Dnes s odkazem na záznam o novém majiteli v katastru nemovitostí. Lázně tak změnily majitele po dvou letech.

Lázně Běloves

Jde o několik domů se zdevastovanou kolonádou, parkem a uzavřeným pítkem minerálky na pravém břehu Metuje. Dosud byla vlastníkem lázní pražská společnost IDA SpaMed (dříve společnost Bělovské lázně).

„S provozem a lázeňstvím mají Priessnitzovy léčebné lázně zkušenosti. Pro mě to jsou po letech asi nejvhodnější kandidáti, kteří se tu ukázali v souvislosti se starými lázněmi,“ řekl MF Dnes místostarosta Náchoda Jan Čtvrtečka (ČSSD).

Běloveské lázně jsou zavřené 23 let a jejich budovy chátrají. Radnice kvůli nečinnosti dosavadního majitele v polovině května odstoupila od spolupráce na obnově lázeňství. Město, které se v minulosti marně snažilo získat areál lázní i stáčírnu do svého vlastnictví, se v roce 2015 rozhodlo pro obnovu lázeňství ve vlastní režii.

Lázeňský areál v městské části Běloves u hranic s Polskem je rozdělen mezi město a soukromou společnost. Té patří zchátralé lázně, městu náleží pozemky v okolí a takzvané Malé lázně na druhé straně řeky, které město obnovuje. Lázně by měly léčit kardiovaskulární systémy, obezitu a gynekologické problémy.

Newsroom TTG, ČTK

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..