Města & regiony ČRZprávy

Bavte se s dětmi v Plzeňském kraji

Název nové brožury odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Plzeňského kraje dobře vystihuje, kam kraj i město Plzeň směřují.

Foto: Plzeň-Turismus
Foto: Plzeň-Turismus

Krásná i přívětivá příroda, řada zámků, z nichž mnohé proslavily filmy, plzeňská tradice loutek i atraktivní současné nabídky, jako je moderní Techmania science center, vytvářejí dobré předpoklady, proč se adresně obracet na rodiny s dětmi. Letos se Plzeň stane ještě lákavější i díky Velké rodinné vstupence.

 

Letní radosti na Plzeňsku

Přispívá k nim rozhodně Národní park Šumava. Má dobře značené stezky, hustou síť infocenter a zajímavé programy návštěvnických center. Například nedaleko Srní můžete pozorovat smečku vlků včetně narozených vlčat, jinde vás stezka zavede do výběhu pro jeleny. Nezapomíná se na hit dnešní doby, lanová centra, například v Prášilech či na Modravě. Oblíbený je i letní tubing na Špičáku.

Filmové pohádky patří u nás k nejoblíbenějším pořadům a vydat se na místa, kde se natáčely, je mnohdy zážitkem nejen pro děti. Švihov a Tři oříšky pro Popelku, Horšovský Týn a Nesmrtelná teta, Rábí a Anděl páně jsou velkými lákadly. Na hradě Kašperk připravili i interaktivní prohlídky pro děti. Získat jistý nadhled můžete i pomocí rozhleden, v Plzeňském kraji jich na vás čeká na 45 včetně kostelních a hradních věží.

Přehradní nádrž Hracholusky je již dost známá a poskytuje téměř veškeré vodní radovánky od klasické projížďky parníkem až po vodní lyže.

Krajinu vždy dotvářejí stavby do ní zasazené. V Plzeňském kraji jsou to jak monumentální církevní stavby, kterým vtiskli tvář nejvýznamnější stavitelé jako Santini Aichl, ale i menší barokní kostelíčky, kapličky, hospodářská stavení či barokní sochy včetně impozantní galerie barokních soch v Manětíně. V proboštství v Mariánské Týnici vzniklo vědecké a badatelské Centrum baroka. Letní barokní festival umocněný barokním prostředím zámků a dalších staveb navazuje na loňských 9 úspěšných týdnů baroka formou víkendových programů.

Brožura Bavte se v Plzeňském kraji vám bude dobrým průvodcem jak svým formátem, tak i bohatými ilustrovanými a přehlednými informacemi.

 

Plzeň má dětem i dospělým co nabídnout

Velká rodinná turistická vstupenka, nový turistický produkt městské příspěvkové organizace Plzeň-Turismus, vznikla ve spolupráci se čtyřmi cíli, které nabízejí: Zoologickou a botanickou zahradu, Dinopark, Techmanii Science Centrum a Muzeum loutek. Je určena především mimoplzeňským rodinám. Vstupenka platí dva dny od zakoupení a nabídka je určena pro období od července do září. Je vhodná pro prodloužené víkendy v Plzni nebo pro návštěvu Plzně při pobytu v Plzeňském kraji.

Duch Plzně Evropského hlavního města kultury 2015 pokračuje. I již existující programy mají bohatší obsah. Jako je například srpnový multižánrový festival pro děti i dospělé, ožívá i nový prostor DEPO 2015, úspěch slaví prohlídkové trasy po Loosových interiérech. Ostatně webové stránky www.adolfloosplzen.cz získaly ocenění Zlatý středník v renomované profesní soutěži.

Kraj i město se připravují i na zářijový veletrh cestovního ruchu ITEP, který letos zaznamená i širší zahraniční účast a jeho zvláštní expozice nabídne po celou dobu veletrhu také zábavu pro děti.

Marta Jedličková

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button