Kam jet?NěmeckoZprávy

Automobilová a technická muzea v Sinsheimu a Speyeru: z podmořského světa až do vesmíru

Ideálním výletním cílem pro skupiny či zájezdy jsou obě automobilová a technická muzea v Sinsheimu a Speyeru. Muzea od sebe dělí necelých 50 kilometrů a z Prahy jsou k dosažení po necelých pěti hodinách jízdy přímo po dálnici A6.

Foto: Technik Museum Speyer

Klubové zájezdy, spolky, školní výlety nebo jednodenní výletníci – všichni mohou na více než 200 000 m2 obdivovat přes šest tisíc exponátů ze všech oblastí historie techniky a automobilismu. V této světově unikátní sbírce naleznou techničtí nadšenci vše od ponorky U9 k rozsáhlé kolekci mercedesů a maybachů 20. a 30. let, od letounů Concorde a Tupolev po raketoplán BURAN. Obě muzea jsou doslova napěchovaná poklady techniky, a to v prvotřídním stavu.

Vedle stálých expozic a speciálních výstav organizují obě muzea celou řadu každoročních eventů a setkání. K nejznámějším patří např. OstalgieTreffen, setkání vozidel vyrobených do r. 1990 v bývalém sovětském bloku, nebo Brazzeltag, kdy se muzeum ve Speyeru promění na dva dny v jeviště plné kouře z výfuků, burácejících motorů a skřípání kol obrovského množství soutěžících veteránů.

Foto: Technik Museum Sinsheim

Muzea jsou otevřena 365 dní v roce a každoročně přitáhnou přes milion hostů. Na své si přijdou i nejmenší – kromě různých atrakcí jsou zde pro ně připravena například i dvě 3D kina. Zatímco kino IMAX v Sinsheimu – „nejostřejší kino světa“ – promítá exkluzivní dokumenty a nejnovější hollywoodské trháky, kino IMAX DOME ve Speyeru překvapí projekcí filmů na obrovskou kupoli.

Aby to měli návštěvníci snazší, mohou využít výhodný balíček se vstupy do muzeí i kin včetně ubytování. To nabízejí například hotely patřící muzeím a nacházející se od nich jen několik minut pěšky.

Foto: Technik Museum Speyer

Muzea jsou provozována obecně prospěšnou organizací Auto-Technik-Museum e.V., která má přes 3000 členů po celém světě. Jsou financována výhradně z členských příspěvků, darů a vstupného. Finanční přebytky jsou využívány k dalšímu rozvoji obou muzeí.

www.technik-museum.de

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button