DopravaPartnerská sekceZprávy

Autobusy FlixBus budou dostupné na Mapách Google v reálném čase

Partnerský článek

Služba Google Transit nabízí nyní na Mapách Google – vedle leteckých, železničních a místních spojů – možnost vyhledávání autobusů FlixBus. Všech 120 000 spojů FlixBus budou denně dostupné uživatelům služby Mapy Google po celém světě.

Foto: archiv Flixbus

Pro zajištění odpovídající kvality informací v aplikacích třetích stran, včetně zákonných omezení a časových pásem, vyvinula společnost FlixBus ve spolupráci s holandskou nadací OpenGeo nový jízdní řád GTFS, který byl ověřován s dalšími partnery. Pro větší transparentnost a propojení odlišných konceptů jízdních řádů jsou data dostupná veřejnosti.

Google Transit nabízí příležitost, jak tyto informace zákazníkům poskytovat jednoduchou formou. Data GTFS budou dostupná například pro operátory autobusových stanic, kteří je mohou umístit na informační panely, včetně údajů a destinacích, FlixBus a nadace OpenGeo nyní spolupracují na dalším kroku. Již brzy se dálkové autobusy FlixBus stanou prvními dálkovými spoji s informacemi v reálném čase na Mapách Google. V současnosti je již tato služba dostupná v aplikaci FlixBus.

Vyhledávání spojů FlixBus v plánovači tras Map Google
Cestující si na Mapách Google vybere místo odjezdu a destinaci, včetně zadání možnost „Veřejná přeprava“ a preferovaných dopravních prostředků. Pokud si vybere možnost „autobus“, zobrazí se spoje společnosti FlixBus. S bezplatnou aplikací pro systém iOS, Android a Windows optimalizuje FlixBus váš zážitek z cestování. Aplikace poskytuje extra služby, jako je mobilní prodej jízdenek a odbavení, navigace k autobusové zastávce a informace o trase v reálném čase prostřednictvím nabízených upozornění.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button