DopravaPartnerská sekceZprávy

Autobusem s Čedokem nyní ještě pohodlněji

Partnerský článek

V březnu rozšířila společnost Čedok a.s. vozový park autokarů o dva nové autobusy MAN Lion´s Coach, třetí autobus stejné značky bude společnosti dodán začátkem května.

Pavel Pospíšil, vedoucí prodeje autobusů ČR + SK MAN TRUCK & BUS Czech Republic s.r.o. a Karel Toman, ředitel divize autodopravy CK Čedok

Tyto autokary patří mezi špičková vozidla, která poskytují cestujícím maximální pohodlí. Mají dvojitá vakuovaná a tónovaná boční okna, klimatizaci, výkonné topení a automatické udržování nastavené teploty s cirkulací vzduchu. Jízdu klientům zpříjemní i video se dvěma monitory, audio systém, lednice, kuchyňka, ve které personál připraví teplé nápoje, a samozřejmě také WC. Zavazadlový prostor autokaru je navíc dostatečně velký pro uložení zavazadel všech 49 cestujících.

Foto: Čedok

Jízda bude dokonce i bezpečnější, autobus totiž poskytuje technickými parametry velké pohodlí také svému řidiči. Šestiválcový motor D2676 LOH s výkonem 338 kW (460k) Euro 6 a automatizovaná dvanáctistupňová převodovka TipMatic s rozjezdovým asistentem Easy-Start dávají autobusu dostatečnou sílu k pohodové jízdě i v kopcích. Podvozek je vybaven Elektronickým systémem provozní brzdy spojeným s Intardérem ZF. ABS, ASR a EBS dnes již patří k běžnému standardu, autobus je samozřejmě má. Bezpečnost zajišťuje i Systém kontroly jízdy v jízdním pruhu (LGS) s vibračním varováním Emergency Brake Assist (EBA) a tempomat, a bezpečné couvání usnadňuje zpětná kamera. Řidič má k dispozici i navigaci a jeho pracoviště je velmi dobře a pečlivě řešeno, jak po stránce ergonometrické, tak po stránce praktické. Vyhřívané přední okno i okna boční řidiči zajišťují dobrý výhled.

Ať už se tedy chystáte s autobusem kamkoliv, třeba do Londýna nebo dokonce až do Pobaltí nebo do Petrohradu, můžete se těšit nejen na pobyt, ale i na cestu. S Čedokem pojedete jako v bavlnce.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button