Nezařazené

Australský filmový festival

Na exkluzivní přehlídce Australského filmového festivalu 28.-29. listopadu se v pražském kině Lucerna sejdou milovníci Austrálie a filmu vůbec. Festival je raritou, protože s výjimkou Berlína v žádném dalším hlavním městě přehlídky australského filmu nejsou. 

Zdroj: Aussie Film Fest
Zdroj: Aussie Film Fest

„Aussie Film Fest v Praze pro nás znamená velkou výzvu, kterou doufám ocení nejen expati a čeští diváci, kteří byli v Austrálii. Velmi nás těší, že širokému publiku v Česku můžeme otevřít dveře do dnešní Austrálie díky nejlepším současným australským filmům. Vybírali jsme je tak, aby ukázaly Austrálii ze všech stran – její úchvatnou přírodu, její vztahy s původními obyvateli i jako zemi otevřenou a tolerantní,“ říká Martina Vacková, ředitelka festivalu.

První festivalovou stopu v Praze učiní na slavnostním zahájení film s příznačným názvem Stopy. Snímek vypráví příběh podle skutečné události, která se odehrává na horké rudé půdě vnitrozemí s jeho tajemstvími a původními obyvateli. Mezi dalšími očekávanými snímky patří 52 úterků o dynamickém velkoměstě  a film o domorodých obyvatelích a jejich zákonech Charlieho země.

Všechny filmy jsou uvedeny v anglickém znění s českými titulky. Vstupenky na festivalové snímky jsou v prodeji od 11. listopadu v kině Lucerna nebo online zde v ceně 100,- Kč. Více na www.facebook.com/aussiefilmfest.

lp

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button