Nezařazené

Aplikace Google Trips: Šikovný pomocník pro všechny cestovatele

Dlouho očekávaná aplikace Google Trips je konečně zdarma ke stažení v obchodě Google play. Aplikace shromažďuje všechny důležité informace, jako například letenky, rezervace ubytování, dopravu, památky, restaurace aj. Cestovatelé tak vše najdou přehledně na jednom místě. Navíc funguje v zahraničí i bez internetového připojení.

Foto: 9to5google.com
Foto: 9to5google.com

Navigace v aplikace je velmi jednoduchá a přehledná, v čistém materiál designu, jako jsou uživatelé zvyklí z jiných Google aplikací. Zatím je k dispozici pouze v angličtině, ale časem se jistě dočkáme české verze.

Na úvodní obrazovce si vyberete město, které chcete navštívit. Poté se vám zobrazí dlaždicovitá struktura menu. První část Reservations zahrnuje přístup k letenkám a rezervacím, které si aplikace umí automaticky stáhnout z vašeho e-mailového účtu na Gmailu. Další dlaždice Things to do vám zobrazí tipy na zajímavá místa a památky, muzea, rozhledny, kam můžete jít s dětmi, přehled klubů nebo místa, která mají v oblibě místní lidé.

V části Day plans máte již naplánovano několik výletů s trasou vyznačenou na mapce a navigací. Dozvíte se také, kolik potřebujete času na prohlídku památky i kolik vám zaberou jednotlivé přesuny. Ve Food & Drink naleznete podrobný přehled restaurací řazených dle záložek např. pro vegetariány, tradiční kuchyně, pivnice atd. Z posledních dvou položek v menu Getting around a Need to know se dozvíte vše o dopravě a k tomu všechny důležité informace o místě, kam jedete.

U všech nabízených míst vidíte hodnocení uživatelů z Google Maps. Pokud vás některé zaujme, pomocí ikonky hvězdičky si ho uložíte do záložky Saved places.

Největší přínos aplikace je především v tom, že sdružuje v jednom místě všechny informace, které budete pro danou cestu potřebovat, a usnadní vám tak sbírání informací z mnoha různých zdrojů. Navíc si vše můžete uložit i pro off-line použití.

Připraveno je zatím přes 200 měst s kompletními informacemi. Menší města pak Google bere z jiných služeb.

Aplikaci si zdarma můžete stáhnout ZDE.

Jiří Andres

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button