Města & regiony ČRZprávy

Aplikace Czech Film Trips: Průvodce filmového fanouška po Česku

V poslední době se dostává do módy cestovat na místa, která se proslavila natáčením známých filmů. Tohoto fenoménu si již všimly některé země např. Nový Zéland (Pán prstenů), Severní Irsko (Hra o trůny) a začínají pro segment těchto cestovatelů připravovat speciální nabídku, kam se vydat.

Foto: CzechTourism
Foto: CzechTourism

V duchu tohoto trendu připravila agentura CzechTourism svoji aplikaci Czech Film Trips, se kterou se vydáte po stopách oblíbených filmových hrdinů a příběhů. Aktuálně je v aplikaci připraveno 47 českých i zahraničních filmů a více než 350 lokací s tím, že se databáze neustále rozrůstá.IMG_0343-750x1334x

V základním menu je možnost výběru podle destinace, oblíbeného filmu, nebo si lze vybrat z již připraveného filmového výletu. Aplikace na základě určení polohy najde místa v okolí, kde je nějaká filmová lokace. U každého filmu i místa natáčení je originální a vtipný popis včetně zajímavostí a informací ze zákulisí natáčení. Dále si také můžete prohlédnout unikátní fotografie z filmové lokace a u některých filmů je i video ukázka, ve které porovnáte filmovou fikci a realitu.

Vše si lze stáhnout do přístroje pro off-line použití přímo v terénu. Pokud se zaregistrujete do aplikace, můžete si ukládat navštívené lokace a v rámci profilu budete odměňováni odznaky.

Pro pohodlnější plánování u počítače je připraven web www.zemefilmu.cz, kde si lze vše připravit a pak pohodlně synchronizovat na všech zařízeních. Aplikace je zdarma ke stažení pro Android i pro zařízení s iOS.

[box]

icon175x175Czech Film Trips

Pro Android stahujte ZDE

Pro iOS stahujte ZDE

Cena: ZDARMA

[/box]

Jiří Andres

 

Související články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button