Anketa s touroperátory: Co přinese nová sezona v oblasti exotiky?

Již tradičně se říjnové vydání TTG zaměřuje na nabídku touroperátorů v oblasti exotických cílů, kteří v této době věnují maximální úsilí v přípravě katalogů pro nadcházející sezonu. Znovu jsme se s našimi otázkami obrátili na ty, kteří mají v této oblasti nejširší nabídku. 

Foto: Shutterstock

[box]

1)  Přichystali jste pro nadcházející sezonu novinky v oblasti exotických cílů? 

2)  S jakými leteckými společnostmi spolupracujete na realizaci exotických destinací?

3)  Které destinace jsou u vašich klientů nejoblíbenější?

[/box]

Miloš Podpěra, China tours, ředitel

1 Jako specialisté na Asii pokrýváme svými poznávacími zájezdy všechny smysluplné země kontinentu, a tak se naše novinky týkají spíše koncepcí a programů než destinací jako takových. Asie je nejrychleji se měnící kontinent na planetě, čemuž také průběžně přizpůsobujeme naše trasy. Již několik let pozorujeme u klientů určitou renesanci zájmu o turisticky laděné programy s nenáročnými pěšími výlety v přírodě, a tak se naše novinky týkají především specialit v této kategorii. Jedná se například o cesty mířící „k pramenům Gangy“, do „bájné Šangrilá“ či do pohoří s „létajícími“ skalami známými z filmu Avatar. V tomto duchu jsme připravili letošní novinku „Barvy japonského léta“, a Japonsko tak bude zemí, kam nabízíme speciální cestu pro každé roční období (včetně zimy!). Zajímavou novinkou v nabídce jsou lodní zájezdy v našich tradičních malých skupinkách s českým průvodcem – k stávajícím Maledivám se tak přidají plavby po Mekongu ze Saigonu do Angkoru nebo podél jižního pobřeží Turecka. A v rámci lodních programů také nabídneme velmi exotickou plavbu po Amazonii.

2 Létáme na východ, a tak asi nepřekvapí, že našimi hlavními leteckými přepravci jsou „orientální“ společnosti Emirates, Turkish Airlines a Qatar Airways. Pro zakázkové cesty do Latinské Ameriky jsme navázali dobrou spolupráci s LATAM Airlines.

3 Naší stálicí je samozřejmě stabilně lákavá Čína, radost nám dělá neustále rostoucí Japonsko, hvězdou jihovýchodní Asie je Vietnam doplněný Kambodžou a nemohu samozřejmě vynechat oblíbené Šrí Lanku a Indonésii.

Tomáš Cikán, Eso travel, předseda představenstva

1 Hlavními krédy cestovní kanceláře ESO travel jsou stabilita a kvalita, a proto je naše kompletní nabídka, především poznávacích zájezdů, ve značné míře podobná. Naši klienti vědí, že od nás mohou očekávat kompletní portfolio poznávacích cest do celého světa s garancí nejvyšší možné kvality a bez neověřených experimentů. V našem novém katalogu, který právě vyšel a nabízí turistické cíle celé planety na více než 300 stranách, naleznou cestovatelé ověřené a oblíbené okruhy ve více než 160 zemích světa, ale samozřejmě také novinky, které obohacují již tak velmi širokou nabídku naší cestovní kanceláře.

2 Našimi hlavními partnery do nejvýznamnějších oblastí, jako jsou Spojené státy americké nebo Karibik, jsou společnosti Lufthansa, Air France a Austrian. Pro teritorium Asie a Oceánie pak většinu našich letů zajišťují aerolinky Emirates, Singapore Airlines či Aeroflot.

3 V rámci poznávacích zájezdů se na pomyslném vrcholu dlouhodobě drží široká nabídka zájezdů do USA a Číny. V oblasti pobytových zájezdů a jejich kombinací s poznáváním pak absolutně dominuje naše stěžejní destinace Thajsko, kde našim klientů nabízíme jedinečnou možnost poznání vždy několika úchvatných ostrovů v rámci jednoho zájezdu. V oblasti Karibiku potom vedou pomyslný žebříček Dominikánská republika a Kuba, ale je třeba zmínit, že na vzestupu jsou také méně exponované destinace, jako například Turks & Caicos, Svatá Lucie a podobné exkluzivní cíle.

Petr Novotný, Adventura, ředitel

1 Každý rok se snažíme objevit pro naše zákazníky něco nového a neotřelého, ať již se jedna o konkrétní destinaci nebo charakter zájezdů. Naším horkým tipem je například Libanon, který nabízíme jak klasický poznávací, tak i v rámci našeho nového konceptu zájezdů – Cesty za vínem a gastronomií. Dále jsou to Seychely s nenáročným turistickým programem, kterým obohacujeme naši stávající nabídku v této destinaci. Na africkém kontinentu rozšiřujeme naši sérii zájezdů do západní Afriky. K aktuálnímu hitu – nesmírně zajímavé cestě do Ghany, Beninu a Toga – přidáváme návštěvu téměř neznámého Gabonu. A jen trochu severněji připravujeme zájezd do Súdánu. Naše exotické cyklistické novinky směřují například za Královskou cestou do Brazílie a v přípravě je i cyklovýprava na Sulawesi. V Karibiku nabízíme unikátní propojení ostrovů Martinik a Guadeloupe s Francouzskou Guyanou a zcela přepracovaný zájezd do Kolumbie. Po roce vracíme do nabídky turisticko-poznávací zájezd do východního Grónska. V nabídce lyžařských zájezdů rozšiřujeme naši nabídku běžeckých zájezdů do Laponska a rovněž předkládáme ucelenou nabídku stále populárnějších skialpinistických kurzů a horských přechodů v Alpách i nejkrásnějších horách celého světa s podtitulem Na skialpy bezpečně.

2 Vzhledem k širokému teritoriálnímu pokrytí turistických destinací prakticky po celém světě je pro mne tato odpověď velmi náročná. Pro nás je velmi důležitá bezproblémová přeprava kol a v tomto ohledu nám vyšly nesmírně vstříc Turkish Airlines, ale dobré vztahy máme s celou řadou dalších společností.

3 Kromě naší nejnavštěvovanější destinace Francie mají zákazníci zájem například o Gruzii i okolní středoasijské republiky, Rusko, na severu pak Island, na jihu JAR, Namibii a Ghanu, na východě Filipíny nebo Japonsko a na západě tradičně o Kubu, Mexiko, Kostariku či Peru. 

Stanislav Zíma, Exim tours, ředitel merketingu

1 Thajsko, Qatar, Senegal, poznávací zájezdy v Asii.

2 Travel Service, Air France/KLM, Emirates, Qatar Airways.

3 Zanzibar a Keňa.

 

 

 

 

Michal Čepek, Alvarez, jednatel

1 Od svých začátků se Alvarez specializuje na cestovatelsky zaměřené poznávací zájezdy, jejichž cílem je především exotika. A když už, tak pořádná. Připravený máme skvělý zájezd do Pákistánu, kde je dnes již mnohem bezpečněji než před pár lety a kam jezdí už i české blondýny… Se zavedením přímých letů z Prahy do Jordánska jsme začali prodávat poznávací zájezd i do tohoto království. Rozšiřujeme také nabídku zájezdů do Střední Asie a připravený máme nový okruh po ostrovech na Dálném východě a v jižním Karibiku. Připravujeme také samostatnou Bolívii. V USA bude novinkou cesta vlakem z New Yorku do Seattlu s návštěvou několika národních parků v okolí tohoto města.

2 Pro letošek jsme žádné velké změny, co se týká spolupráce s leteckými společnostmi, nedělali. Stále budeme využívat služeb oblíbených gigantů Emirates, Qatar Airways či Turkish Airlines a čím dál raději spolupracujeme s Cathay Pacific v rámci asijského kontinentu. Pro klienty, kteří se rozhodnou pro zájezd do Latinské Ameriky, zajistíme letenky od tradičních spolehlivých společností KLM a Air France, potažmo British Air­ways v kombinaci s American Airlines s přestupem ve Spojených státech při letech do Střední Ameriky. Na zájezdy po severoamerickém kontinentu vás přepraví KLM či Delta Airlines. Do Izraele, kam vozíme čím dál víc klientů, létáme se Smart Wings.

3 I naši klienti se řídí globálními turistickými trendy, takže není divu, že nejoblíbenějšími destinacemi jsou Peru, Vietnam s Kambodžou a Srí Lanka. Zájezdy do těchto destinací jsou vždy dlouhodobě vyprodané a často musíme vypisovat během roku nové termíny, neboť se stává, že i půl roku dopředu je zájezd zcela obsazen. Velmi dobře se nám prodávají i naše indické zájezdy, ať již samotné, nebo v kombinaci s Nepálem. Mám pocit, že v očekávání možné nestability chtějí všichni co nejdříve navštívit Irán – dokud je tam bezpečno a relativně málo turistů. Hodně se také zvedl zájem o Zakavkazsko a Střední Asii. A co mě samotného překvapilo, je obrovský zájem o Izrael. Ať již jako samostatnou destinaci, či v kombinaci s Jordánskem.

Jan Koláčný, Čedok, ředitel

1 Nabídku pobytových zájezdů jsme rozšířili o Panamu a současně došlo k zařazení mnoha nových hotelů v rámci ostatních exotických destinací.

2 Spolupracujeme s celou řadou renomovaných dopravců, např. s Emirates, Qatar Airways, Air France, Lufthansou či Turkish Air­lines.

3 Mezi tradičně nejoblíbenější cíle patří např. Kuba, Zanzibar, Thajsko a Bali.

 

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button