Lidé

Anketa: Pobyty u moře v nabídkách touroperátorů

Již tradičně se březnové vydání TTG zaměřuje na nabídku touroperátorů v oblasti pobytů u moře, které patří mezi klienty k nejpopulárnějším. Nicméně i tento segment cestovního ruchu zaznamenává vlivem mnoha faktorů některé změny. Proto jsme se s našimi otázkami obrátili na ty, kteří mají v této oblasti nejširší nabídku a mnohaleté zkušenosti.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

[box]

1. Jak současná uprchlická krize ovlivňuje vaši nabídku zájezdů do přímořských destinací?

2. Které vámi nabízené destinace patří i za stávající situace k nejvyhledávanějším a jaké novinky chystáte pro letní sezonu?

3. Jak hodnotíte prozatímní prodej letních zájezdů a chystáte nějaké last minute nabídky?

[/box]

 

03-01Filip Tůma

FIRO-tour

obchodní ředitel

1. Samozřejmě jsme svými plány museli reagovat na vývoj událostí a v lecčems již v této věci napověděla sezona roku 2015. Reagovali jsme tím, že jsme snížili svoji kapacitu do oblastí, které jsou s uprchlickou krizí spojovány, a naopak navýšili své kapacity do oblastí, které s uprchlickou krizí nesouvisejí.

2. K nejvyhledávanějším destinacím patří Španělsko a Portugalsko, z novinek na léto máme připravenu Korsiku, rozšířenu nabídku na Sardínii a do Albánie, z nabídky novinek řeckých ostrovů pak ostrovy Symi, Halki, Patmos, Sifnos a Mykonos.

3. Cestovní ruch a prodej je do značné míry ovlivněn globálními věcmi, jako je vývoj syrské krize, boj s extremismem, jako je Islámský stát, a hrozbou teroristických útoků s tím spojenou. Co se týče prodeje, obecně se tyto události projevily zvýšenou obavou lidí a rozvahou s nákupem letní dovolené. Jsou destinace, které jsou vnímány jako bezpečné a ze situace profitují, a destinace, o které je kvůli obavě o bezpečnost menší zájem, mezi ně lze zařadit Turecko, Tunisko či Egypt. Z pohledu nákupu zájezdu do preferovaných oblastí by klienti neměli čekat, nabídka last minute zřejmě vůbec nebude, či jen minimální.

 

Jiří Hájek03-02

Kovotour Plus

jednatel a majitel společnosti

1. Nabídku do přímořských destinací rozšiřujeme, a vycházíme tak vstříc zvýšené poptávce po našich zájezdech. Novinkou v katalogu Léto 2016 cestovní kanceláře Kovotour Plus je Malta, o kterou je velký zájem především u zákazníků ve věkové kategorii 50+, podobně jako například Severní Kypr, který je v naší nabídce od loňska a stejně jako vloni touto dobou je řada termínů na Severním Kypru již téměř vyprodaná. Zcela mimořádný zájem zaznamenáváme také u našich tradičních destinací Černá Hora, Albánie, Chorvatsko, Řecko a Bulharsko, kde máme v nabídce mnoho nových hotelů. Řadu kapacit jsme již museli navyšovat, abychom uspokojili rostoucí poptávku.

2. Mezi naše nejvyhledávanější destinace, o které je zcela mimořádný zájem, patří naše tradiční destinace Černá Hora, Albánie, Chorvatsko, Řecko, Bulharsko, Severní Kypr a naše letošní novinka Malta. Novinkou, která se setkala s výborným ohlasem, je rozšířená nabídka služeb u Dotovaných pobytů 50+, která zahrnuje mimo jiné přítomnost česky hovořícího lékaře v destinaci, jednolůžkové pokoje bez příplatku, výlet zdarma, rozšířenou formu stravování a další.

Naprostým hitem letošní sezony se staly Šlágr pobyty 50+, jejichž součástí jsou koncerty hvězd TV Šlágr. Pro rodiny s dětmi je připraven bohatý animační program s oblíbeným klaunem Hopsalínem, divadélkem Ententýky a dalšími v našich klubových hotelích. Nabízíme i možnost pobytu až pro 3 děti zcela zdarma včetně letecké dopravy. To rodiny s dětmi oceňují a my již nyní připravujeme rozšíření této nabídky.

3. Současný prodej hodnotíme výborně. Na základě dosavadního vývoje nepředpokládáme velký objem last minute nabídek. Naše tradiční destinace jsou považovány za bezpečné a současná zvýšená poptávka je toho důkazem.

 

03-03Stanislav Zíma

EXIM Tours

ředitel marketingu

1 Uprchlická krize negativně ovlivňuje rozhodování klientů cestovat do některých destinací. Nejvíce „postižené“ jsou ostrov Kos a Sicílie. U těchto destinací klienti očekávají, jaký bude vývoj, a svoje nákupní rozhodnutí tak odkládají blíže k letní sezoně.

2 Zcela jistě Řecko a řecké ostrovy, vyjma souostroví Dodekanesos (Kos, Rhodos…), dále Egypt. Zájem je o Španělsko, především o Baleárské ostrovy, Bulharsko a Itálii. Novinky – u Řecka jsme připravili rozšířenou nabídku pevniny – oblasti Attika, ale i Atén a rozšířili jsme nabídku kapacit na ostrově Kréta. V Itálii přicházíme se zcela novým produktem Sardinie (letecky) a dále i s možností dovolené vlastním autem.

3 Období first minute bude v porovnání s loňskou sezonou letos slabší. Část klientů se nechce dovolené ve svojí „oblíbené“ destinaci vzdát a čeká proto, jak se bude situace vyvíjet, a bude nakupovat těsněji před odjezdem. Abychom klientům vyšli vstříc, umožňujeme jim využít všech výhod first minute nákupů – slevy, děti zdarma, záloha jen 1500 Kč na osobu při možnosti zcela bezplatně změnit zájezd (tedy i destinaci), a to až 10 dnů před odletem.

 

Lenka Viková03-04

Canaria travel

ředitelka

1. Vzhledem k tomu, že naše cestovní kancelář se specializuje pouze na destinaci Kanárských ostrovů, které se jeví jako jedna z nejbezpečnějších destinací v Evropě, potýkáme se díky uprchlické krizi s problémem volných ubytovacích kapacit.

2. Jak jsem již uvedla u předchozí otázky, Kanárské ostrovy jsou v současné chvíli opravdu velmi žádanou destinací. Bohužel ne pouze u nás, ale v celé Evropě. Hotely se velmi rychle zaplňují a mnoho hotelů už je vyprodáno v rámci předprodeje. Pro letošní rok jsme připravili rozšíření klubových hotelů zejména pro rodiny s dětmi, novinkou je např. hotel Origo Mare na ostrově Fuerteventura, kde od nás klienti dostávají jako bonus auto na 2 dny zdarma.

3. Předprodej zájezdů v rámci first minute stoupl oproti loňskému roku o více než 48 procent. Mnoho hotelů už má na letní měsíce zastaven prodej, což nám značně komplikuje situaci. Domnívám se, že last minute nabídky budou u destinace Kanárských ostrovů opravdu minimální, ne-li žádné.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button