Zprávy

Anketa: Pobyty u moře 2015 v nabídkách touroperátorů

Tradičně se březnové vydání TTG zaměřuje na nabídku touroperátorů v oblasti pobytů u moře, které patří mezi klienty k nejpopulárnějším. Nicméně i tento segment cestovního ruchu zaznamenává vlivem mnoha faktorů některé změny. Proto jsme se s našimi otázkami obrátili na ty, kteří mají v této oblasti nejširší nabídku a mnohaleté zkušenosti.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

[box]

1. Jak jste ve svých nabídkách připraveni na vzrůstající trend kratších či tzv. víkendových dovolených u moře?

2. Jaké destinace patří ke stálicím ve Vaší nabídce a jaké novinky jste přichystali pro letní sezonu?

3. Věnujete výraznější pozornost nabídkám pro seniory a pro rodiny s předškolními dětmi?

[/box]

03-02Yvetta Federici
ředitelka CK FEDE

1. Požadavky na kratší pobyty jsme zaznamenali již v zimní sezoně a tomuto trendu jsme přizpůsobili lyžařské pobyty v Dolomitech. Pro letní sezonu jsme připravili nabídku kratších pobytů zvláště v destinacích Chorvatsko a Itálie, do kterých klienti cestují vlastním vozem, a tudíž mohou navštívit během týdenního pobytu více destinací. Na víkendové pobyty jsme se dosud nezaměřili, naše nejbližší přímořská destinace je vzdálena 700 km z ČR, což nepovažuji pro klienty za zcela komfortní.

2. Již několik let jsou našimi hlavními destinacemi Chorvatsko a Itálie. V Chorvatsku patří mezi naše exkluzivní a ojedinělé nabídky na českém trhu oblast Premantura, která je stále vyhledávanější díky své pozici, přírodní rezervaci, kvalitě služeb, přítomnosti stálého delegáta a variabilitě ubytovacích možností. Protože naší cílovou skupinou jsou převážně sportovně založení cestovatelé, rozšířili jsme naše portfolio cyklozájezdů o další destinace, jako jsou např. Holandsko, Alsasko a Burgundsko s možností návštěvy místních vinoték.

3. Nabídkám pro seniory se věnujeme pouze okrajově, rodinám s dětmi do 8 let věnujeme velkou pozornost, zvláště v destinacích Korfu a Zakynthos. Také v Chorvatsku, např. Zagreb v Karlobagu, nabízíme 1 dítě do 12 let zdarma a další dítě do 16 let za 50% slevu.

 

Jiří Hájek03-03
jednatel Kovotour Plus

1. S každou sezonou se snažíme vyhovět potřebám a přáním našich klientů. Pro letní sezonu připravujeme ve vybraných destinacích také tuto nabídku. Jedná se zejména o pobyty v Černé Hoře, kde klienti mohou vybírat z rozmanité nabídky zkrácených pobytů v této oblíbené a cenově atraktivní destinaci.

2. Ke stálicím naší nabídky patří zejména Černá Hora, Albánie, Chorvatsko, Turecko, Řecko a Bulharsko. Novinkou pro tuto sezonu se stal Severní Kypr, který patří spolu s Černou Horou a Albánií k nejvyhledávanějším z nabídky cestovní kanceláře Kovotour Plus s. r. o.

3. Ano, součástí naší nabídky je katalog Dotované pobyty 55+, kde se zaměřujeme právě na klienty starší 55 let. Našim klientům zde nabízíme širokou škálu destinací s poskytnutím komplexních služeb a nadstandardní péčí ze strany našich profesionálních delegátů. Novinkou v nabídce jsou rovněž pobyty v Horském hotelu Čeladenka v Beskydech, kde mohou klienti čerpat tyto cenově atraktivní pobyty již od 50 let věku. Pro rodiny s předškolními dětmi, kdy děti čerpají pobyt zcela zdarma, doporučuji naše klubové hotely s rozšířeným animačním programem, které se těší mimořádně velkému zájmu u všech věkových kategorií. Pro klienty jsou připraveny oblíbené taneční a hudební večery, pestré sportovní aktivity a pro ty nejmenší jsou zajištěny celodenní zábavné programy pod taktovkou našich zkušených animátorů včetně možnosti hlídání dětí, a to vše v českém jazyce a zcela zdarma.

 

03-04Lenka Viková
ředitelka Canaria travel

1. I naše cestovní kancelář zareagovala na tento vzrůstající trend. Zavedli jsme nový odletový den na ostrov Tenerife, kam létáme 2x týdně, a to v pondělí a v pátek. Klienti tak mohou využít prodlouženého víkendu, což se stalo, zejména v uplynulých zimních měsících, velmi oblíbenou kombinací. Celkem létáme z Prahy na Kanárské ostrovy 5x týdně, tzn. že můžeme nabídnout nepřeberné množství variant kratších či naopak prodloužených pobytů.

2. Tím, že jsme úzce specializovaní pouze na destinaci Kanárských ostrovů, stálicí v naší nabídce je každý ze 7 ostrovů. Již dlouhá léta se drží na špici ostrov Tenerife, v posledních letech ale zaznamenáváme velký zájem o ostrov Fuerteventura. Jak říká oficiální slogan tohoto ostrova – jedná se o Ostrov s nejkrásnějšími plážemi Atlantiku. Proto jsme připravili jako novinku pro letošní rok zahájení pravidelné linky Praha–Fuerteventura, která bude od června operována bez mezipřistání na ostrově Lanzarote.

3. Pobyty pro seniory jsou u nás velmi oblíbené, proto nabízíme tyto zvýhodněné pobyty téměř na všech ostrovech. Pro rodiny s předškolními dětmi máme zvýhodněné nabídky na období mimo školních prázdnin, kdy jsou ceny zájezdů výrazně levnější než v období letních prázdnin. Výhodou u naší destinace je stabilní počasí během celého roku, není tedy nutné čekat až na naše léto.

 

03-05Stanislav Zíma
ředitel marketingu Exim Tours

1. Zatím opravdu masově zaznamenáváme trend zkracování průměrné délky dovolené z 10/11 na 8 dnů. Klienti často potom jedou na dovolenou dvakrát za rok. Dalším důvodem je i pracovní nasazení, kde klasický týden je pro zaměstnavatele přijatelnější než více dnů (10/11/15).

2. Ke stálicím patří Egypt, Turecko, Tunisko, Řecko, Maroko, ale i stále oblíbenější Kapverdské ostrovy. Pro milovníky Řecka jsme pro letošní sezonu připravili mimo již klasické nabídky (Kréta, Rhodos, Kos…) i zájezdy na poloostrov Atika v Egejském moři a na ostrov Evia.

3. Podle našich zkušeností nechtějí být dnešní senioři nějak separováni, cestují stejně jako ostatní klienti a zpravidla velmi dobře vědí, co od dovolené mohou očekávat. Nakupují spíše kvalitnější, a tím i dražší kapacity. Pro rodiny s dětmi jsme i pro letošní léto připravili osvědčený koncept „Mango klubu“, kde naši animátoři dokážou zabavit děti od 4 do 15 let. O úspěchu Mango klubů mezi klienty svědčí i jejich počet – pro léto 2015 je to již 29 hotelů ve všech destinacích.

 

03-06Marek Malý
jednatel společnosti CK Quality Travel

1. Osvědčily se nám poznávací zájezdy na dvě noci v hotelu s volnějším programem nabízejícím alespoň jeden den strávený u moře. Oblíbené je koupání na menších rajských ostrovech, jako jsou panenský ostrov Porquerolles u Francouzské riviéry či ostrov Capri, perla Neapolského zálivu. Ostrovní novinkou, kterou najdete v naší nabídce, je toskánská Elba. Tyto typy zájezdů jezdíme autobusem v několika termínech po celou sezonu.

2. Již třetím rokem pořádáme naši „Zážitkovou dovolenou“ u italského jezera Lago di Garda. Oblast okolo Gardského jezera se stává stále populárnější. I letos mají klienti v rámci svého pobytu možnost využití řady fakultativních výletů, nudit se tedy rozhodně nebudou. Slavný zábavní park Gardaland letos otevře novou horskou dráhu, která nemá v Evropě obdoby. Novou destinací nabízející kvalitní služby za příznivé ceny je nádherná Albánie.

3. I přes to, že si nás řada klientů plete s konkurenční cestovní kanceláří s podobným názvem, dotované pobyty typu 55+ nepořádáme. Slevy na děti samozřejmě nabízíme u všech pobytových zájezdů.

 

red

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button