Anketa: Nabídky českých lyžařských středisek

Zimní dovolená patří u nás k velmi oblíbeným a pro naše hory je většinou okamžikem největší návštěvnosti. A to zejména ze strany rodin s dětmi. Tomu se přizpůsobují i naše střediska. Jejich nabídky se rozhodně vylepšují. Zástupcům některých regionů a středisek jsme položili  dvě otázky. Odpověď na první otázku „ Co považujete za hlavní přednost vašeho zimního střediska/zimních středisek ve vašem regionu? najdete zde.

Odpověď na druhou  otázku „Co ještě nejvíce chybí našim horám při zimní nabídce a v čem je již naše nabídka srovnatelná se zahraničím ?“najdete v TTG Czech čísle 12, na str.3.

Lipensko1 (4)

Foto: Lipno Servis

Ing. Jiří Falout
Vedoucí oddělení obchodu a marketingu
Lipno Servis, s. r. o.

Skiareál Lipno, který patří mezi top střediska v České republice, charakterizuje především důsledné zaměření na rodiny s dětmi, komplexnost, pohodlí a široká škála doprovodných aktivit. Největší předností je infrastruktura. Vše je dostupné do pěti minut. Přímo v Lipně nad Vltavou se nachází kolem 4500 lůžek, parkovat lze na centrálním velkokapacitním parkovišti zdarma, hned u něj je půjčovna, lyžařská škola, restaurace a obchody se sportovním vybavením a potravinami. Foxpark, výukové lyžařské hřiště, nemá v České republice konkurenci.

Nacházejí se tu čtyři pojízdné koberce a děti tu mají mnoho podnětů – pohádkový slalom, lyžařský kolotoč, barevné a zábavné figurky zvířat včetně možnosti odpočinku na matracích. Vstup je sem zdarma. Lyžaři pak mají v areálu k dispozici přes osm kilometrů sjezdovek různých obtížností, profilů. Areál je protkán spoustou zábavy, jako jsou například skicrossové dráhy, snowpark nebo zážitkový slalom. Odpočinout si od lyžování mohou lidé procházkou po Stezce korunami stromů nebo ve vodním ráji Aquaworldu Lipno, mohou si zahrát i squash nebo bowling či jít bobovat do osvětleného Foxparku. Další velkou atrakcí je bruslení na zamrzlém jezeře.

anketa vysočinaDSCF2115

Foto: SKI SNOWPARK Nové Město na Moravě

Karel Klapač, SKI SNOWPARK, a. s.
předseda představenstva
Nové Město na Moravě

Základní devíza našeho střediska je výborná dopravní dostupnost a na středisko příměstského typu také instalovaná lanová dráha v délce cca 500 m. Tyto možnosti jsou využívány především rodinami s dětmi a méně zkušenými lyžaři.

Zároveň můžeme nabídnout možnost kvalitního běžeckého lyžování se strojově upravovanými stopami v nejvýše položených oblastech Vysočiny se zárukou stabilních sněhových podmínek. To jsou dnes jedny ze základních požadavků zákazníků. O tom, že máme kvalitní vybavení se zasněžováním, denní úpravou svahů kvalitním strojem, parkovištěm v těsné blízkosti svahu, půjčovnou a rychlým servisem lyžařského vybavení, se myslím v dnešní době nemá ani moc cenu zmiňovat. Za roky investování do zkvalitnění služeb v lyžování na Novoměstsku to považujeme již za standard kvality služeb.

anketa KrkonošeDSCN1412

Foto: Krkonoše – svazek měst a obcí

RNDr. Mirka Chaloupská
Krkonoše – svazek měst a obcí

Hlavní předností Krkonoš je jistě charakteristická rodinná atmosféra, sportovní duch, zachovaná příroda a vysoká úroveň všech návazných služeb.

Nabídka lyžařských areálů je bohatá a různorodá. Větší střediska mají lanovky, více upravených sjezdových tratí, ale také vyšší jízdné. Naopak menší střediska nabízejí rodinnou atmosféru a velice časté slevy pro celé rodiny. Upravené sjezdové tratě jsou na evropské úrovni. Nikde nenajdete tolik upravovaných běžeckých tratí jako v Krkonoších. Krkonoše – svazek měst a obcí je koordinátorem upravování běžeckých stop, které provádějí jednotlivá střediska nebo horská služba, města a obce a další sdružení.

Na malém území Krkonoš je přes 210 km sjezdových tratí, z toho více než 80 % uměle zasněžovaných, 36 lanovek a na 200 lyžařských vleků, na 600 km upravovaných běžeckých tratí. Lyžařské sjezdové tratě patří mezi nejdelší v České republice, s nejvyšším výškovým rozdílem a všech druhů obtížnosti. V každém lyžařském středisku najdete lyžařské školy se zkušenými instruktory, dětské lyžařské parky, půjčovny, servisy a občerstvení. V každém lyžařském středisku je dostatečná nabídka kvalitního ubytování v různých kategoriích a v různých cenových relacích. V malých střediscích lze sehnat kvalitní ubytování i v únoru okolo 300 Kč na osobu.

Mnohá lyžařská střediska jsou mezi sebou, ale i uvnitř propojena sítí skibusů. Společné skipasy pro více středisek nejsou vzácností. Ubytovaní v jednotlivých střediscích získávají i tzv. Kartu hosta s výhodnými slevami i na skipasy.

anketa jeseníkyIMG_0156

Foto: Euroregion Praděd

Ing. Michal Blaško
tajemník Rady pro cestovní ruch
Euroregion Praděd

Zimní střediska, která v Jeseníkách spolupracují s Euroregionem Praděd, svou nabídkou oslovují především vícegenerační rodiny s dětmi. Jedná se zejména o velmi dobře upravované sjezdovky či běžecké trasy, lyžařské školy pro děti, půjčovny dětských lyžařských potřeb, dětské koutky, animační programy apod.

K tomu mohou mnohá zimní střediska nabídnout certifikovaná ubytovací zařízení s vysokou kvalitou ubytovacích a stravovacích služeb. Jedná se především o zimní střediska v Karlově pod Pradědem, v Malé Morávce, na Ovčárně a na Ramzové. Více informací naleznete na elektronickém průvodci www.jeseniky-rodina.cz.

anekta besykdyDSC_8490

Foto: DM Turistické oblasti Beskydy – Valašsko

Monika Konvičná, ředitelka
Destinační management turistické oblasti
Beskydy-Valašsko, o. p. s.

Turistická oblast Beskydy-Valašsko nabízí široký výběr lyžařských středisek pro všechny věkové kategorie a lyžaře s různou dovednostní úrovní. Lyžovat se zde dá více než 100 dnů v roce. Všechny lyžařské areály jsou strojově upravovány a většina z nich nabízí také večerní lyžování při umělém osvětlení.

V lyžařském areálu v obci Bílá je k dispozici technologicky nejlepší dětský osvětlený park v ČR. Novinkou v Bílé bude v letošní sezoně rozšíření dětského snowparku, připravuje se zde také lyžařská stezka s mluvícími zvířátky, takže rodiče se mohou spolehnout, že o jejich děti a jejich výuku se opravdu postarají profesionálové. V obci Bílá také nabízejí 76 km upravených běžeckých tras, z toho jeden osvětlený běžecký okruh.

Nelyžaři mohou využít osvětlenou ledovou plochu, lezeckou ledovou stěnu nebo si zapůjčit sněžnice. Také na nedalekém Gruni proběhla komplexní rekonstrukce lyžařského areálu včetně ubytování. Lyžaři letos jistě ocení nově vybudovanou dvousedačkovou lanovku s náběhovým pásem, takže ani úplní začátečníci a děti již nemusejí mít strach z nástupu na lanovku. U středisek jsou připravena parkoviště, převážně zdarma. Návštěvníci mohou využít sítě skibusů, které do největších lyžařských středisek pravidelně svážejí lyžaře. beskydyportal.cz

Marta Jedličková

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..