Zprávy

Anketa: Jaké novinky připravili touroperátoři pro sezonu exotiky?

Již tradičně se zářijové vydání TTG zaměřuje na nabídku touroperátorů v oblasti exotických cílů, kteří v této době věnují maximální úsilí přípravě katalogů pro nadcházející sezonu. Znovu jsme se s otázkami obrátili na ty, kteří mají v této oblasti nejširší nabídku.

Foto: BVI Tourism
Foto: BVI Tourism

 

1. Připravujete nějaké novinky v oblasti exotických destinací pro nadcházející sezonu?
2. S jakými leteckými společnostmi budete letos létat exotiku?
3. Jaká destinace dle vašeho předpokladu bude hitem sezony?

 

03-02Blue Sky Travel

Martin Niklfeld

ředitel

1. Pro letošní zimní sezonu připravujeme, resp. jsme rozšířili nabídku do Ománu, Iránu, na ­Seychely, ostrov Rodrigues, do Barmy, Kambodži, Dominikánské republiky, Mexika a Kostariky

2. Tradičně naši klienti létají na pravidelných linkách renomovaných leteckých společností, které garantují kvalitu, pohodlí, a máme jistotu spokojenosti. Jsou jimi např. Singapore Airlines, Air Mauritius, Jet Airways (GSA Blue Sky Travel), Austrian Airlines, Emirates, KLM, jedinou výjimkou jsou Emiráty, kde využíváme pro většinu klientů lety Travel Service z Prahy.

3. Hitem sezony budou ostrovy Bali, Mauritius a Koh Samui, opomenout nemohu ani Vietnam, Kambodžu a tradičně již několik let Dominikánskou republiku. Emiráty jsou tradičně nejdostupnější exotikou, zde čekáme odklon od 3* a 4* městských hotelů k luxusním plážovým resortům.

 

China tours03-03

Miloš Podpěra

ředitel

1. Samozřejmě není sezony bez novinek. Jako specialista na Asii máme sice „pokryté“ všechny její země, do nichž lze rozumně cestovat, nicméně prostor pro novinky je vždy. Po uvedení specializovaných „gurmánských“ (krátkých intenzivních) zájezdů v předcházejících letech přicházíme letos na trh s „rodinnou exotikou“. Jedná se o poznávací zájezdy, jejichž program je stylem i tempem přizpůsoben dětem ve věku 6–12 let. Pro malé cestovatele a jejich (pra)rodiče se tak otevírá nová možnost objevování cizích krajů. V roce 2015 začínáme trojicí Nepál, jižní Indie a Šrí Lanka.

2. I letos, jako v předcházejících letech, budeme využívat stabilní partnery, kteří létají do Asie nejpřímější cestou, tzn. že jejich huby leží na východ od Prahy. V příštím roce to tedy budou opět především Turkish Airlines, Austrian Airlines, Emirates a Korean/ČSA.

3. Nevím, zda se v poznávacích destinacích dá hovořit vyloženě o „hitech“, spíše o posunu trendů obliby. Registrujeme neustále sílící zájem o Indonésii, po tsunami se nám „zotavilo“ Japonsko a nezmínit Čínu by byla nevděčnost k naší primární destinaci…

 

03-04Exim Tours

Stanislav Zíma

marketingový ředitel

1. Našimi novinkami jsou především nové kombinace pobytů, jako například Mauricius – Reunion, nebo Mauricius – Madagaskar, věříme že tyto produkty budou velmi atraktivní jak pro naše stálé klienty, kteří s námi absolvovali zájezdy do Karibiku nebo do Afriky, stejně jako pro nové klienty, kteří našich cest do dalekých exotických destinací využijí poprvé.

2. Travel Service, Air Mauritius, Emirates.

3. Podle mého názoru to budou Mexiko a Jamajka. V Mexiku máme pro klienty připraveno ubytování v síti hotelů Oasis s velmi dobrou úrovní služeb, a to spolu s omračujícími možnostmi poznávání památek zapomenutých civilizací je určitě důvod k návštěvě této země. Jamajka je dosti exkluzivní destinací, kde ještě mnoho obdivovatelů exotiky nejenom od nás, ale i z Evropy nebylo, a navíc tam organizujeme přímé lety z Prahy.

 

Eso travel03-05

Tomáš Cikán

ředitel

1. Inovovanou superhvězdou v nabídce ESO travel je určitě Cesta kolem světa vlastním letadlem, kterou letos doprovází známý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba. Dalším unikátním zájezdem, který tento světoznámý cestovatel osobně provádí, je plavba ledoborcem na severní pól. Jedná se o poslední komerční cestu tohoto ledoborce a o plavbu je obrovský zájem. S Jirkou Kolbabou chystáme i řadu dalších zájezdů, například Severní Koreu, Jižní Afriku, Nový Zéland nebo Kanadu. Klienti se mohou opět těšit na bohatou nabídku exotických pobytových i poznávacích zájezdů. Kromě tradičních destinací, jako jsou Thajsko, Dominikánská republika, Kuba, Mexiko, Keňa a Zanzibar, nabídneme po několika letech také chartery na Jamajku. V rámci poznávacích zájezdů nabízíme celou řadu novinek v jihovýchodní Asii (nová pobytová místa v Thajsku a ve Vietnamu, nové okruhy v Laosu, Malajsii a Indonésii atd.). Novinky přinášíme také v oblasti Latinské Ameriky, především nové okruhy a nové kombinace více zemí.

2. Záleží na destinaci, ale hojně využíváme služeb leteckých společností Emirates, EVA Air, Air France a samozřejmě také Travel Service. Dále máme garantované bloky letenek s mnoha renomovanými leteckými společnostmi. V loňském roce jsme vystavovali letenky u 41 leteckých společností z celé planety a letos je číslo obdobné.

3. Nemyslím si, že některá jednotlivá destinace zazáří. Spíše bych zmínil, že hlavním mottem nadcházející sezony bude návrat k racionalitě v nabídkách exotických zájezdů touroperátorů. Po obrovsky nasmlouvaných kapacitách v minulých sezonách, kdy docházelo k nesmyslným lastminutovým výprodejům, očekávám návrat ke zdravému rozumu. Důležitým krokem je dohoda hlavních touroperátorů a omezení počtu charterových letů z České republiky. Spojením letadel ESO travel, Exim tours a Čedoku se snížil týdenní počet exotických charterů z loňských 12 letadel na pouhých 5! Hitem sezony tedy bude význam First Minute.

 

03-06ČEDOK

Tomáš Brejcha

ředitel marketingu

1. Novinkou na zimní sezonu u pobytových zájezdů jsou Jamajka a Kapverdské ostrovy na přímých letech z Prahy.

2. Pro zájezdy na přímých letech z Prahy využíváme tradičně společnost Travel Service. Ke změně, oproti loňské zimní sezoně, došlo u Thajska, kde je katalogový produkt postaven na pravidelných linkách společnosti Turkish Airlines.

3. Očekáváme, že hitem se stane Karibik – Dominikánská republika a Kuba, kterým bude sekundovat Mexiko – Cancún. Zájmu se tradičně budou těšit Emiráty, a to díky své dostupnosti (délce letu z Prahy a ceně).

red

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button