Lidé

Anketa: Exotika v nabídkách touroperátorů

Již tradičně se TTG v říjnu zaměřuje na nabídku touroperátorů v oblasti exotických cílů, kteří v této době věnují maximální úsilí přípravě katalogů pro nadcházející sezonu. Znovu jsme se s našimi otázkami obrátili na ty, kteří mají v této oblasti nejširší nabídku.

Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Dominikánská republika, Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

[box]

1. Na jaké novinky v oblasti exotických destinací se mohou pro nadcházející sezonu těšit vaši klienti?

2. Služby kterých leteckých společností budete využívat pro zájezdy do exotických destinací?

3. Na kterou z destinací z vaší nabídky letos sázíte nejvíce?

[/box]

 

03-01Firo-tour

Eva Němečková

tisková mluvčí

1. V letošní sezoně jsme se zaměřili na rozšíření naší nabídky v již stávajících exotických destinacích, dále nabízíme nové programy poznávacích zájezdů do celého světa.

2. Využíváme jak pravidelné linky, tak charterové lety. Dlouhodobě již sledujeme trend stále se zvyšujícího zájmu klientů cestovat do exotiky dálkovými letadly na pravidelných linkách, byť to znamená přestup na jiném letišti.

3. Očekáváme opět velký zájem o Spojené arabské emiráty. Atraktivitu této destinace zvyšuje nejen krátká doba letu, ale především bezvízový styk a velká variabilita termínů letecké přepravy. Z poznávacích zájezdů na rok 2016 předpokládáme rychlé vyprodání kapacity do Peru, Mexika, Číny, Vietnamu, Thajska, na Srí Lanku, Island a do Ameriky.

 

03-02China tours

Miloš Podpěra

Ředitel

1. Jako specialista na poznávací cesty do Asie to máme s novinkami čím dál těžší. Všechny rozumně turisticky dostupné země máme již řadu let pokryté hustou sítí podrobných poznávacích cest, ale samozřejmě novinky i pro příští sezonu jsou. Především k našim tematickým seriálům (děti, gurmánské cesty, silvestry) přidáváme nový – Natura&Etno. Jak praví název, tyto zájezdy budou klást větší důraz na poznání přírodních i etnických zajímavostí, půjdou tak řečeno blíž k „duši země“. K seriálu dobrodružství pro děti přibude „Malajsie pro malé objevitele“. Tyto i další novinky se právě nyní „pečou“ v našem novém katalogu, který tradičně vyjde v první dekádě října.

2. Bude to zřejmě podobné jako v letošním roce – majoritně to budou Emirates, Turkish a Austrian Airlines.

3. Samozřejmě je tu náš věčný evergreen Čína s naší nejširší českou nabídkou, dále očekávám nárůst cest na indický subkontinent a věřím neustále sílícím destinacím Vietnamu a Indonésii.

 

03-03Blue Sky Travel

Martin Niklfeld

Ředitel

1. Vzhledem k nabídce destinací z Prahy a Bratislavy se společností flydubai, jsme rozšířili nabídku o Zanzibar, letovisko Goa v Indii a Salalah. Tím dojde k navýšení naší nabídky v oblasti Indického oceánu, zemí v oblasti Zálivu, Indie a Egypta, kde nabízíme nově pobyty v letovisku Marsa Alam. Do většiny destinací nabízíme nejen poznávací okruhy, ale i pobyt u moře.

2. Naše společnost využívá pravidelné linky renomovaných společností, jako jsou flydubai, Air Mauritius, Singapore Airlines, Emirates, Cathay Pacific, Air Cairo či Smart Wings.

3. Velký potenciál vidíme ve Srí Lance, kde nabízíme nejen pobytové, ale i stále oblíbenější poznávací zájezdy. V rámci poznávacích cest nabízíme našim klientům i okruh s garantovaným českým průvodcem. Důležité jsou pro nás ale i Spojené arabské emiráty, ostrov Bali, Indie a Mauricius. Ten budeme i nadále nabízet ve spojení se stopoverem v Dubaji, případně v kombinaci s okolními ostrovy Réunion, Rodrigues nebo Madagaskar.

 

Eso travel03-04

Tomáš Cikán

Ředitel

1. Exotické destinace jsou pilířem nabídky ESO travel. V nadcházející sezoně budeme opět operovat charterové lety na Kubu, Zanzibar a do Dominikánské republiky. Další exotické ráje v jihovýchodní Asii, Karibiku či Indickém oceánu nabízíme v široké míře na standardních linkách světových leteckých společností. Novinkou u nás budou především zájezdy s přidanou hodnotou pro cestovatele, které kromě relaxu na pláži láká také poznání cílové destinace. Naši klienti se tak mohou těšit na pobyty kombinované s plavbou na luxusní lodi kolem Kuby, Dominikánské republiky a okolních karibských ostrovů s českým průvodcem, což je nabídka na českém trhu výjimečná.

2. Charterové lety pro nás zajišťuje společnost Travel Service. Z našich dalších partnerů můžeme jmenovat Emirates, pro oblast Karibiku je to Air France/KLM. Spolupracujeme však s mnoha leteckými společnostmi a jen v minulém roce jsme realizovali lety s 37 aerolinkami z celého světa.

3. ESO travel je vnímána jako kancelář s nejširší nabídkou exotických zájezdů na českém trhu. Jedná se o neuvěřitelných 136 zemí všech kontinentů. Letos očekáváme největší poptávku po našich kombinovaných zájezdech do Thajska. Naši klienti mají možnost využít nádherné pláže Thajska a jeho ostrovů a zároveň ochutnat thajskou kulturu či gastronomii i v oblastech, které jsou turismem dotknuté jen minimálně. Jednou z dalších výhod pro naše cestovatele jsou celoročně garantované kapacity v letadlech i hotelích v exotických rájích na Maledivách, Seychelech, Zanzibaru a oblasti Karibiku. Velkým tahákem jsou naše poznávací zájezdy do USA a Číny, kde v počtu klientů výrazně převyšujeme naše konkurenty. Samozřejmě závěrem nelze nevzpomenout naši unikátní Cestu kolem světa soukromým letadlem, která se příští rok uskuteční již popáté.

 

03-05Asiana

Oxana Kovářová

Brand Sales Manager

1. Úžasnou novinkou je nová trasa zájezdu „Severní Indie a něco málo z Kámasútry“. Jedná se o 11denní poznávací zájezd plný intenzivních zážitků. Klient pozná největší krásy a památky Indie, popluje po řece Ganze, projede se na slonovi a podstoupí více než 8hodinovou jízdu klasickým vlakem. Kromě samotných památek a kultury zakusí účastníci cesty také uvolňující atmosféru z výjevů „učebnice lásky“ v Khadžuráho. ​Pro náročnější klienty máme podobný zájezd, připravený pod názvem „Luxusním vlakem po Indii“. V nadcházející sezoně nabídneme dalších 8 druhů luxusních vlaků a tras. Klient je po dobu zájezdu ubytován ve svém vlakovém apartmá, kterému se říká Palác na kolejích. Zákazník každý den navštíví kulturní památky a užije si organizovaný program s průvodcem. Ve vlaku jsou kvalitní restaurace a bary, prádelna, spa vagon s možností masáží a prvotřídní servis 24 hodin denně. Program lze rozšířit o fakultativní výlety a pobyt v Indii prodloužit dle představ a přání klientů.

Další velice zajímavou novinkou mezi luxusními zájezdy bude vlak Imperial Russia, který pojede po Transsibiřské magistrále. Díky tomu lze vidět mnoho kulturních památek ve městech a oblastech: Moskva, Kazaň, Jekatěrinburk, Novosibirsk, Irkutsk, jezero Bajkal, Ulan-Ude, Ulánbátar, Erlian a Peking.
Mezi další nové destinace přibudou Šrí Lanka, Vietnam, Thajsko a Čína.

2. Turkish Airlines, Aeroflot, flydubai, Emirates a Hainan Airlines, která zajišťuje přímé letecké spojení mezi Prahou a Pekingem.

3. Velký potenciál vidíme v cestách do Vietnamu a Číny. Jsou to poutavé země s bohatou kulturou a překrásnou přírodou. Pro nadcházející sezonu však nejvíce sázíme na Indii a Bhútán.

 

CK Kentlucky03-06

Martin Maček

Managing Director

1. K našim stávajícím zájezdům přidáváme pro nadcházející sezonu i kombinované poznávací zájezdy do Spojených arabských emirátů, věřím, že budou mít u klientů úspěch. Novinku ale máme i pro klienty cestující na Kubu. V našem havanském informačním středisku v prosinci otevíráme půjčovnu dvoukolek Segway, které budou moci samozřejmě využívat k prohlídkám Havany i turisté, kteří nejsou klienty naší cestovní kanceláře.

2. Na Kubu létáme s Air France, SWISS a KLM, na východ s Emirates, flydubai a Turkish Airlines.

3. Řeknu to takhle: sázíme hlavně na náš tým, který zajistí našim klientům skvělou dovolenou ve všech našich destinacích.

 

03-07Exim Tours

Stanislav Zíma

ředitel marketingu

1. Kromě tradičně oblíbených pobytů a okruhů to jsou především kombinace – například na Kapverdských ostrovech přicházíme s nabídkou „nových“ ostrovů, které doplní náš základní program letů na Sal a Boa Vistu. Nově tedy klienti mohou navštívit další ostrůvky uprostřed Atlantiku – Sao Vincente, Santiago, Fogo a Sao Antao. K dalším novinkám patří i kombinace pobytu na ostrovech Mauricius a Rodrigues.

2. Charterové lety jsou operovány s Travel Service a na linkách využíváme služeb Air Mauritius a Emirates.

3. Obecně sázím na celou oblast Karibiku, ten má již mezi českými cestovateli skvělý zvuk, za stálice této oblasti lze považovat Kubu a Dominikánskou republiku, kde mimochodem budeme mít zcela komplexní nabídku a budeme létat do Puerto Platy, Punta Cany a do oblasti Samana. Nerad bych ale vynechal Afriku, kde bude velmi silný Zanzibar s Keňou, ale můj soukromý tip je Senegal.

 

red

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button