Anegadský humří festival se „sloními korýši“

Není humr jako humr. A pokud zamíříte na Britské Panenské ostrovy (BVI), neměli byste vynechat zdejší humry, kteří jsou nejlepší minimálně v karibiku. Nejlepší příležitost budete mít na Anegadském humrovém festivalu (Anegada Lobster Festival), který se koná 29.11. – 1.12. 2013.

Foto: BVI Tourism

Foto: BVI Tourism

Denně od 10 do 22 hodin se můžete oddávat skvělým delikatesám. Servírovat je budou cenami ověnčení místní i mezinárodní šéfkuchaři. Jen v neděli končí festival už ve 21 hodin.

Na BVI si libují v různorodých receptech, a tak vás čeká grilovaný humr s česnekovým máslem, dušený, na kari nebo zcela v syrovém stavu jsou součástí nejrůznějších předkrmů i hlavních jídel.

AnegadaLobster

Foto: BVI Tourism

Humří festival bude probíhat v restauracích, ale také jako plážová party, kde se kromě humrů budou podávat také plody moře a další dobroty připravené podle místních receptů. Zábava i hudba se protáhnou dlouho do noci.

Na ostrově Anegada si můžete užít také nádhernou přírodu. Můžete pozorovat půvabné plameňáky na jezerech či u pobřeží, velikánské ulity „Conch“, které se používají jako obrubníky kolem záhonů, nebo přátelského leguána skalního.  Bílé pláže lemují tyrkysové laguny, které svádí ke koupání.

Na Anegadu se dostanete snadno na jachtě nebo můžete využít pravidelnou lodní dopravu či leteckou společnost.

Více informací najdete na BVI Tourism.

Sylva Santarová

Destinace měsíce: Britské Panenské ostrovy

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..