Andorra láká české turisty na celoroční radovánky a sportovní aktivity

Andorrské knížectví, které jako cíl svých cest čeští turisté začínají teprve objevovat, se koncem června představilo na workshopu v Praze. Zástupci tohoto 468 km2 malého státu ukázali Andorru v trochu jiném světle, než by se dalo očekávat. Vedle zimních radovánek, které nabízí nespočet středisek a v tamní turistické nabídce zaujímají dominantní postavení, se totiž Andorra představila i jako destinace s bohatou nabídkou letních aktivit, wellness a kultury.

Foto: www.visitandorra.com

Foto: www.visitandorra.com

Andorrská lyžařská střediska jako první na jihu Evropy přizpůsobila svá zařízení pro provozování i v letních měsících. Na sjezdovkách vznikly cyklistické stezky pro horská kola, na nichž se vedle milovníků cykloturistiky prohání sportovci při každoročních andorrských závodech. Pro ty odvážnější nabízí Valls de Canillo Bike Park s širokou škálu freeride a cross country tras. V tamní pohádkové krajině jsou ale připraveny aktivity i pro celé rodiny s dětmi. Vyzkoušet můžou jízdu na koni nebo na ponících a pro ty, kteří dávají přednost adrenalinu, jsou přichystány čtyřkolky. Canillo Family park navíc nabízí mini-golf, kanoistiku, trampolíny nebo třeba bungee trampolíny. Zkrátka každý aktivní dovolenkář si tam přijde na své.

Dalším z důvodů pro návštěvu knížectví, a to zejména na jaře, v létě a na podzim, jsou jeho tři chráněné přírodní oblasti: údolí Madriu-Perafita-Claror, Sorteny Valley Natural Park a park Comunal de les Valls del Comapedrosa. Ve všech třech najdeme rostliny a živočichy, které jsou pro knížectví a celé Pyreneje nejtypičtější. Celá oblast má i velkou kulturní hodnotu, protože na ní najdeme pozůstatky tradiční zemědělské činnosti a stopy lidské činnosti v průběhu času.

Pro mnohé je Andorra známá jako centrum odpočinku a wellness. Téměř každý hotel má menší wellness centrum, na které láká turisty i návštěvníky z blízkého okolí. Jedním z největších jsou termální lázně Inúu v blízkosti Caldey, které zaměřují svoji péči na jednotlivce nebo páry, zatímco Caldea míří na rodiny a větší skupiny.

Nejpohodlnější spojení do Andorry je letecky do Barcelony, odkud jsou denně vypravovány autobusy přímo do hlavního města Andorra la Vella.

Kristýna Gottwaldová

 

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..