Andělé pro Modré dveře finančně přispěli terapeutickému centru

Díky charitativní dražbě Andělů, výtvarných děl, se podařilo přispět terapeutickému centru Modré dveře v Kostelci nad Černými lesy neuvěřitelnou částkou 142 543 korun.

Andělé pro Modré dveře

Andělé pro Modré dveře (vpravo nejdražší Anděl večera od Johna Ligtenberga, potomka Rembrandta van Rijna) Foto: Lucie Poštolková

Advent je kouzelný čas. Možná právě toto kouzlo pomohlo při charitativní aukci, která se konala 12. prosince v terapeutickém centru Modré dveře, jež pomáhají lidem v krizi a také zařadit se zpět do společenského života. Dražili se andělé z keramiky, ze skla, ale i velkoformátové obrazy. Mezi největší perly patřil soubor kreseb andělů s podpisy od herců a představitelů Divadla Bez zábradlí, hostujících herců a členů skupiny Čechomor. Nechyběli tak andělé od Jiřího Bartošky, Martina Zahálky, Agáty Hanychové, Simony Stašové, Oldřicha Víznera, Petra Nárožného a dalších.

Nejdražší obraz

Nejdražším obrazem akce byl Angel od holandského malíře Johna Ligtenberga, potomka Rembrandta van Rijna. Akryl na plátně začínal na částce 1500 korun, ale postupně se vyšplhal až na 60 000 korun.

Druhou perlou večera byl keramický hrnek s motivy anděla. Ačkoliv na první pohled se nevyznačoval magickými prvky, zázračným kouzlem se vyšplhal na částku 5000 korun. Mezi další ostře sledované objekty patřila socha řezbáře Matěje Holoba Anděl krásnej dřevěnej či obraz Anděl od Jana Eipella, sudetsko pražského malíře, grafika, ilustrátora, sochaře, básníka a návrháře didaktických pomůcek pro děti a postižené.

Anděl od Jana Eipella

Anděl od Jana Eipella Foto: Lucie Poštolková

Při aukci panovala jedinečná atmosféra, kdy se účastníci dozvídali různé zajímavosti, které se ke dni 12. 12. vázaly, přímo od dražebníka, paní Niklasové.

Proč právě andělé?

Motiv anděla pro charitativní aukci nebyl náhodný. Objekt, kde dnes sídlí kavárna a terapeutické centrum Modré dveře, je vyzdoben několika freskami andělů po předešlé majitelce. „Motiv anděla se krásně doplňuje nejen s vánoční atmosférou, ale i s geniem loci zdejšího stavení,“ uvedla pro redakci TTG PhDr. Kateřina Siveková Křižáková, ředitelka a předsedkyně rady O.s. Modré dveře.

Terapeutické centrum Modré dveře nabízí sociální služby, krizovou pomoc, klinickou psychoterapii a psychoterapii. Pomáhají nejen lidem v krizové situaci, ale také nabízejí volnočasové aktivity, čímž pomáhají zbavit se komplexu „malého města“ a otevírají se tak opravdu každému. Člověk se tak nemusí stydět, že jde za psychologem, může docházet také na keramické dílny, jógu, anglický či francouzský jazyk.

Anděl, který byl inspirací charitativní aukce.

Anděl, který byl inspirací charitativní aukce. Foto: Lucie Poštolková

Terapeutické centrum je ze zákona povinno nabízet své sociální služby zdarma, proto finanční podporu shání od různých sponzorů a dárců. „Děkuji především autorům, kteří byli ochotni věnovat svá díla na naši aukci a podpořit tak pomoc druhým. Vážíme si i návštěvníků aukce, kteří naše služby zase podpořili koupí těchto andělů,“ děkovala Kateřina Siveková Křižáková.

„Nabízíme sociálně aktivizační služby, sociální rehabilitaci, kde učíme jedince zapojit se do společnosti. Získávají tak například pracovní návyky, trénují paměť a soustředění, učí se psát životopis, jednání se zaměstnavatelem a další věci, které nám připadají samozřejmé,“ dodala Kateřina Siveková Křižáková. Dále nabízí krizovou pomoc pro kohokoliv, kdo se cítí být v krizi, klienti jsou i z řad dětí. Nedílnou součástí Modrých dveří jsou i psychoterapeutické služby například pro rodinné příslušníky duševně nemocných lidí, pro psychologické služby pro veřejnost včetně diagnostiky a vyšetření klinického psychologa. Na tuto poslední část přispívají pojišťovny, v současnosti mají Modré dveře navázanou spolupráci s pojišťovnou VZP.

www.modredvere.cz

[wzslider]

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..