Americký miliardář hledá manžele, které by poslal na Mars

Americký miliardář Dennis Tito, který si v roce 2001 jako první civilní návštěvník zaplatil pobyt na Mezinárodní vesmírné stanici, plánuje vyslat lidskou posádku k Marsu – nejlépe manželský pár.

Ilustrační foto Zdroj: Dreamstime

Ilustrační foto Zdroj: Dreamstime

Mise, která by měla odstartovat v roce 2018 a trvat přibližně 500 dní, počítá pouze s cestou k Marsu, nikoliv s přistáním na jeho povrchu. Pro cestu k rudé planetě teď hledá Titova společnost Inspiration Mars posádku – muže a ženu, nejlépe manželský pár.

„Navrhujeme muže a ženu, protože to bude pro lidstvo první let k Marsu a lidstvo by mělo být representováno oběma pohlavími,“ řekl Tito serveru SPACE.com a dodal, že nejvhodnější by byl manželský pár. „Když jste tak daleko a Země je jen malinkatá tečka, budete potřebovat někoho, koho byste mohli obejmout,“ řekl. „Je snad lepší řešení psychologických problémů, které vás v té izolaci potkají?“

Tito tvrdí, že na misi rozhodně nehodlá vydělat. Jejím hlavním cílem je inspirovat lidi k cestám do vesmíru a otestovat některé technologie, které budou nutné k pozdější výpravě, která na Marsu již přistane.

„Až tato mise skončí … budu ve skutečnosti o hodně chudší,“ řekl Tito.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..