Zprávy

Americký časopis Travel and Leisure vyhlásil Chorvatsko za destinaci roku 2016

Známý americký turistický časopis Travel and Leisure (T+L) vyhlásil Chorvatsko za světovou destinaci roku, na základě nejvyššího počtu online hlasů čtenářů.

Korčula Zdroj: Shutterstock
Korčula Zdroj: Shutterstock

Chorvatsko v hlasování čtenářů, které se konalo od konce října do začátku listopadu, získalo 28% celkových hlasů, zanechalo po sobě Portugalsko na druhém místě s 24% hlasy a na třetím Pittsburgh. I když na druhém místě dle hlasování čtenářů, Portugalsko je podle volby redakční rady časopisu Travel and Leisure (T+L) vyhlášeno destinací roku. V nominaci časopisu na destinaci roku 2016, byla ještě Havaj, Paříž, Nový Zéland, Island, Rio de Janeiro a ostatní. Loňským vítězem v hlasování čtenářů byla Kuba.

Časopis T+L popisující Chorvatsko, nazývá ho „klenotem v koruně Středomoří“, který byl letos jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě. Poukazuje na krásu města Split a Dubrovníku, jejichž fotografie po celou dobu hlasování byly uvedeny na portálu prezentující Chorvatsko.

Připomínají, že volbě Chorvatska pomohl i seriál „Hra o trůny“, který byl částečně natáčen přímo v Dubrovníku, zdůrazňují ale, že Chorvatsko není pouze zajímavé jako krásná „filmová kulisa“,  má mnohem více než jen to.

V popisu se zmiňují o bohaté historii hlavního města Záhřebu, avšak i o Šibeniku, Hvaru, Mljetu, Korčule a ostatních ostrovech, zároveň i o národních parcích, které doporučují navštívit. Časopis T+L  vyzdvihuje Istrii s výbornou nabídkou agroturistiky a vína, dalmatské pobřeží, obecně nabídku různorodého dobrého jídla, obzvlášť nabídku domácích sýrů a olivového oleje. Zdůrazňují, že v posledních letech turismus v Chorvatsku zažil „boom.“

T+L je měsíčník, který má kolem 5 miliónů čtenářů.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button