Trendy

Američané se do Evropy cestovat nebojí

Podle nejnovějšího průzkumu americké cestovní společnosti Travel Leaders Group se Američani do Evropy cestovat nebojí a i přes tragické listopadové bombové útoky v Paříži pro ně destinací číslo jedna zůstává Francie.

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Průzkum, ve kterém bylo mezi 4. a 30. dubnem tohoto roku osloveno 3 431 zákazníků společnosti po celých Spojených státech, ukázal, že ti, co letos plánují cestu do Evropy, což bylo 17,1 % respondentů, nejčastěji navštíví Francii. Na druhém místě u nich skončila Itálie, následovaná Velkou Británií, Německem a Španělskem. Z těch, co v Evropě letos již byli (8,2 %) nejčastěji navštívili Velkou Británii, dále pak Francii, Itálii, Německo a Holandsko.

Na otázku, zdali by letos z důvodů bezpečnosti nějakou evropskou zemi vynechali, odpovědělo 37,5 % respondentů, že nikoliv, a 26,6  řeklo, že nedovolí strachu, aby jim diktoval, kam mohou a kam nemohou jet. 21% respondentů by rozhodně nejelo do Turecka, 14,4 % do Belgie a 14,3 % do Ruska.

U respondentů, kteří se letos do Evropy nechystají, byly obavy o bezpečnost mezi důvody až na třetím místě (25,5%), na prvním místě byla skutečnost, že již mají po dovolené, nebo plánují cestu jinam (48,5%), na druhém byla cena (31,2%).

 

Naďa Rybárová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button