Lidé

Amara Zemplinerová: Cestovní ruch – horká brambora?

Odvětví cestovního ruchu mění svůj ministerský rezort. Záměr zařadit agendu turismu pod ministerstvo kultury vyvolává emoce a nesouhlas. Je to ale opravdu takový problém?

Amara Zemplinerová. Foto: archiv

Máme novou vládu. Nikdo, možná ani Andrej Babiš, netuší, zda dostane důvěru Poslanecké sněmovny. Přesto prosté oznámení, že cestovní ruch již zřejmě nebude řízen ministerstvem pro místní rozvoj, ale ministerstvem kultury, vyvolává emoce, spoustu úvah a prohlášení, jak špatné, iracionální a nesystémové je to rozhodnutí. Upřímně, nechápu, v čem je problém. Že prý patří k ministerstvu průmyslu. Je snad cestovní ruch průmyslové odvětví?  Proč by tedy nemohl být řízen třeba ministerstvem zemědělství? Turisté přece spotřebovávají zemědělské produkty. Nebo ministerstvem dopravy? Cestování se přece realizuje dopravními prostředky, není-liž pravda? Proč právě Ministerstvem kultury? Třeba proto, že turismus lze v obecnějším smyslu chápat jako kulturní fenomén. Myslím ale, že je to úplně jedno. Když už musí být cestovní ruch řízen nějakým ministerstvem, o čemž nejsem přesvědčena, tak není důležité, kterým. Důležité je, aby byl řízen citlivě a se znalostí oboru.

Co si o převedení agendy cestovního ruchu pod ministerstvo kultury myslí Viliam Sivek, předseda Fóra cestovního ruchu, najdete ZDE.

Amara Zemplinerová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button