Alta Badia: Michelinské jednohubky na sjezdovkách

Jižní Tyrolsko opráší svých 23 michelinských hvězdiček. V lyžařském středisku Alta Badia si pro návštěvníky připravili  „A Taste of Skiing. Od 15. prosince začíná akcí Gourmet Skisafari, kdy budou na šesti chatách připravovat pokrmy michelinští kuchaři. Jednohubka se skleničkou vína vyjde na 12 eur. Pořídit si lze také Slope Food Card nabízející tři kusy Slope Food na třech vybraných chatách za 30 eur.

Alta Badia Foto: www.suedtirol.info

Alta Badia Foto: www.suedtirol.info

Na 14 chatách ležících na tratích Alta Badie budou nabízet po celou dobu „Slope Food“  jednohubky s vybranými jihotyrolskými víny.  Představují symfonii chutí a pastvu pro oči, vymýšleli je slavní michelinští kuchaři. „A Taste of Skiing“ zakončí 30. března Wine Ski Safari, kdy se budou na horských chatách ochutnávat vybraná jihotyrolská vína.

Chybět nebudou ani recepty místních kuchařů: Norberta Niederkoflera z restaurace St. Hubertus (dvě michelinské hvězdy), Artura Spicocchia z La Stüa de Michil (jedna michelinská hvězda) a Mattea Metullia z restaurace La Siriola.

Alta Badia, ze které se můžete připojit na slavné ski safari Sella Rondu, si oblíbily i celebrity. Jezdí sem lyžař Alberto Tomba či italský expremiér Romano Prodi. Jižní Tyrolsko je svou gastronomií vyhlášené, důkazem je 23 michelinských hvězdiček, které získalo 20 restaurací.

www.altabadia.org

lp

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..