All inclusive v Krušných horách

Češi jsou nejen vášniví houbaři, ale také mají rádi all inclusive. Když zmíníte tento koncept stravování, každý si patrně vybaví Egypt, Turecko, Bulharsko, Španělsko, zkrátka přímořský resort. All inclusive je však možné vyzkoušet už kousek za hranicemi v Krušných horách: v některém ze tří hotelů Rathaushotels v Oberwiesenthalu, na saské straně Klínovce.

Tři hotely skupiny Rathaushotels najdete v Oberwiesenthalu v Sasku, pod vrcholy Klínovec a Fichtelberg. Díky partnerství v rámci InterSkiregionu je dnes při zimním pobytu jedno, zda bydlíte v Česku nebo v Německu: na jeden skipas můžete využívat lanovky v obou střediscích. Rathaushotels kromě vysokého standardu ubytování nabízejí zajímavý koncept all inclusive, na nějž jsou čeští hosté zvyklí spíše z exotických destinací.

Jak saské all inclusive vypadá? Snídaně je k dispozici od půl osmé do desíti. Od desíti dopoledne až do večerní zavírací hodiny jsou alkoholické i nealkoholické nápoje zcela zdarma. Oběd se podává od 12 do 13 hodin, od 15:30 do 16:30 h si lze dopřát buchty a koláče a od 18 do 20 h je čas vyhrazený večeři.  Při příjezdu do hotelu dostane host pivo nebo capuccino na přivítanou.

A samotné hotely: hlavní Rathaushotel má 56 pokojů, wellness, sky-cafebar, knihovnu, dvě restaurace, dvě masážní místnosti a dvě konferenční místnosti, a celkově odpovídá standardu čtyř hvězdiček. Vedlejší hotel Keilberg disponuje 57 pokoji, snídaňovou jídelnou a saunami. Hotel Miriquidi, který bude otevřen v říjnu 2019, je ze všech tří nejmenší a nabízí 19 příjemných apartmá, dvoulůžkových a rodinných pokojů.

Možnosti aktivit na místě jsou široké, od sjezdového lyžování, běžeckého lyžování či biatlonu v zimě, až po pěší túry a cyklistiku v létě. Můžete ovšem také užívat si pohodu a služby hotelového wellness. Velkou výhodou je, jak bylo řečeno, možnost pohybovat se volně v obou zemích. Krušné hory na hranici ani z jedné strany nekončí.

Petr Bílek

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..