Workshopy

Aktivní Vorarlbersko – radost z pohybu a zážitek z přírody mezi jezery

Vorarlbersko leží v nejtěsnějším sousedství s Německem, Švýcarskem a Lichtenštejnskem, z Prahy zhruba 5 hodin autem.Krajina mezi Bodamským jezerem a horami je překvapivě rozmanitá.Tam, kde jsou vzdálenosti příjemně krátké, tam je opravdu radost vydat se na cestu a objevovat nové krásy.

Foto: Daniel Zangerl
Foto: Daniel Zangerl

 

Kdo dá přednost cyklistice nebo koupání, zůstane u Bodamského jezera. Krásné jsou výlety lodí po Bodamském jezeře, například do Friedrichshafen s muzeem Zeppelin, na květinový ostrov Mainau nebo do Kostnice, města koncilu. Arlberg, Silvretta a Rätikon jsou naproti tomu velká horská pásma, jejichž nejvyšší vrcholy mají přes 3.000 metrů. Kdo si chce takový vyhlídky vychutnat bez námahy, vyveze se nahoru na mnoha místech lanovkou.

Aktivní programy pro celou rodinu se nabízejí v mnoha destinacích. Paleta sahá od vycházek a horských túr s průvodcem přes túry pro horská kola nebo elektrokola až po lezení či lukostřelbu. Účast je většinou zdarma. Také neobvyklé zážitky se v místním sortimentu najdou. Kdo si chce vyzkoušet přenocování na horách pod hvězdnou oblohou, objedná si noc v bivaku. Turisté pohodáři zkombinují turistiku s nabídkou, servírovanou na třech různých místech. O čerstvou energii a dobrý pocit se vždy postará pohyb v horské přírodě. Uvolnění, hry a zábavu slibují návštěvy jezer a koupališť.

O útulné bydlení a vůbec krásné dny dovolené se vším všudy se postarají pozorní hostitelé. Ať hotel, penzion, dovolenou na statku nebo apartmán – všude se můžete spolehnout na vysokou kvalitu a dobrý poměr ceny a služeb.

[box]TIP: Ve všech prázdninových regionech se nabízejí inclusive karty s nejrůznějšími slevami a cenovými zvýhodněními, například na jízdy lanovkami a veřejnými autobusy nebo na vstupy do muzeí. V mnohých regionech jsou inclusive karty dokonce zahrnuty v ceně ubytování.[/box]

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button