Airbnb spouští Trips

Webový zprostředkovatel pronájmu obydlí Airbnb od nynějška nabízí i placené zážitky a pozvánky na zajímavá místa.

https-press-atairbnb-com-app-uploads-2016-11-682997397nl00138_airbnb_oper-4000x2630

Brian Chesky na Airbnb Open představuje platformu Trips. Zdroj: Airbnb

Společnost Airbnb představila platformu Trips, nejvýraznější novinku ve své osmileté historii. Vedle zprostředkování bytů začala Airbnb od 17. listopadu navíc nabízet i zážitky a doporučení na místa, k nimž se později připojí ještě lety a služby. Platforma Trips tak na jednom místě spojuje ubytování, aktivity a setkání s lidmi v příslušné destinaci a výrazně usnadňuje plánování celé cesty.

O co přesně jde? Na Airbnb bude vedle pronájmu vlastních nemovitostí možné nabízet za peníze i „zážitky“, tedy různé služby. Člověk, který se vyzná v daném místě, může přes platformu Trips nabídnout například zajímavou komentovanou prohlídku, exkurzi, kurz či jiný neobyčejný a originální zážitek. Pokud to lidem z Airbnb přijde dostatečně zajímavé, službu zprostředkují cestovatelům, kteří do destinace míří. Stejně jako u pronájmu bytů se bude platit bezhotovostně přes platformu a Airbnb si z platby odečte poplatek.

Airbnb necílí na profesionální průvodce a cestovní kanceláře, ale, podobně jako u bytů, na místní lidi. Například hostitel Quinn z Los Angeles za 9000 Kč na osobu nabízí tři dny surfování spojené s přespáním pod širákem. V Trips najdete i lekce vaření od místního kuchaře, lov lanýžů v Toskánsku, exkurzi do houslařské dílny v Paříži, maraton v Keni či návštěvu boxerského tréninku.

Spolu se „zážitky“ ohlásil zakladatel Airbnb Brian Chesky spuštění funkce „místa“. Jde o interaktivního průvodce, který doporučí, co se v dané destinaci vyplatí navštívit. Doporučení pocházejí od hostitelů Airbnb a dalších místních lidí a představují alternativu k seznamům míst z turistických průvodců, které lidi navádějí stále na tatáž. K zážitkům a místům Airbnb plánuje přidat i letenky a další služby.

Chesky označil na čtvrteční konferenci novinky za největší přelom v dosavadní historii firmy. Aktuálně si Airbnb investoři cení na 25,5 miliardy dolarů a v nabídce serveru jsou tři miliony „ubytovacích jednotek“ ve 191 zemích světa. Tolik nemá žádná hotelová síť.

Platforma Trips v Česku ještě dostupná není, již nyní však mohou lidé z Prahy své nabízet své „zážitky“. Vzhledem k tomu, že pro Airbnb je ale Praha čtvrtým nejžádanějším evropským městem, bude hned ve druhé vlně, po níž by nová služba měla být k dispozici v padesáti městech. „V plánu je tuto službu v Praze spustit do konce příštího roku,“ uvedla mluvčí Airbnb pro východní Evropu Jekaterina Kukurenková.

https-press-atairbnb-com-app-uploads-2016-11-airbnb-fall2016-press-indevice-04

Nová služba místa na rozhraní Airbnb. Zdroj: Airbnb

Platforma zahajuje ostrý provoz přibližně s půltisícovkou zážitků v těchto dvanácti městech: Los Angeles, San Francisco, Miami, Detroit, Havana, London, Paris, Florence, Nairobi, Kapské město, Tokio a Soul.

Fenomén Airbnb a další internetové služby přispívají k masivnímu rozvoji individuálního cestovního ruchu. Zatímco v roce 2013 podle statistik ERV Evropské pojišťovny zprostředkovaly cestovní kanceláře 49 procent dovolených, letos to už bylo méně než 40 procent.

O výzkumné laboratoři Airbnb si přečtěte ZDE.

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..