Nezařazené

Airbnb spolupracuje s řetězci, které se specializují na služební cesty

Zprostředkovatel ubytování Airbnb rozvíjí spolupráci s firemními zákazníky. Za tímto účelem navázal spolupráci se třemi mezinárodními řetězci, které se specializují na služební cestování.

 

163528698
I lidé, kteří cestují pracovně, si ubytování rezervují přes portál Airbnb, který tento segment cíleně rozvíjí. Zdroj: archiv

Podíl lidí, kteří cestují služebně a rezervují si ubytování přes Airbnb, je stále poměrně malý. Podle portálu činí jejich podíl z celkového počtu uživatelů této zprostředkovatelské platformy pouze 10 %. Za tímto účelem spolupracuje se třemi předními řetězci, které se specializují na ubytování v oblasti travel managementu: American Express Global Business Travel (Amex GBT), CWT a BCD Travel.

Při spolupráci s Amex GBT mohou cestující přímo rezervovat ubytování po zadání své firemní e-mailové adresy. Během několika týdnů se rezervační informace z Airbnb budou objevovat i na reportingové platformě Amex GBT, takže příslušný manažer bude mít lepší přehled o rezervacích a ubytování cestujících zaměstnanců.

Spolupráce mezi řetězci pro služební cesty a zprostředkovatelskou platformou Airbnb začíná nejprve ve Spojených státech a dále se má rozšířit i do Německa, Francie a Velké Británie.

Podle Jany Martincové, generální ředitelky American Express Global Business Travel pro Českou republiku, se spolupráce s Airbnb v nejbližší budoucnosti nebude týkat střední Evropy, tedy ani České republiky.

U BCD Travel se informace o rezervacích z Airbnb nahrávají do nového rozhodovacího nástroje pro řízení rizika.

Airbnb označuje spolupráci se třemi společnostmi v oblasti travel managementu jako „významný milník“ v rozvoji vlastních programů pro služební cesty.

Petr Bílek

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button