Airbnb jde do luxusu, chystá se koupit Luxury Retreats

Airbnb hodlá rozvíjet luxusní segment nákupem zprostředkovatelské platformy Luxury Retreats.

Cílem akvizice ze strany Airbnb je rozšířit svou nabídku high-endových nemovitostí k pronájmu a cestovních služeb. Podle zatím nepotvrzených informací by Airbnb měla za Luxury Retreats zaplatit částku do 300 milionů dolarů v hotovosti i akciích. Představenstvo Airbnb by mělo hlasovat o akvizici tento týden. V případě uskutečnění transakce by se jednalo o zatím největší nákup Airbnb. Luxury Retreats se sídlem v Montrealu nabízí k pronájmu více než 4000 luxusních nemovitostí, včetně celých ostrovů.

Airbnb, založená v roce 2008, má v zásadě stále k dispozici celou částku 3,1 miliardy dolarů, kterou získala od investorů. Ti společnost oceňují na 30 miliard dolarů. V druhém pololetí roku 2016 Airbnb poprvé vykázala zisk a s kladným hospodářským výsledkem počítá i letos.  Z celkového počtu 3 milionů nabízených nemovitostí má Airbnb v nabídce kolem 1400 „zámků“.

Luxury Retreats nabízí k pronájmu luxusní nemovitosti ve více než 90 zemích světa a ročně dosahuje hrubého obratu kolem 150 milionů dolarů. Každou nemovitost pečlivě na místě prověřuje a jako vyhovující vybírá méně než 5 % uchazečů. Luxury Retreats nabízí zákazníkům také různé služby – soukromé šéfkuchaře, barmany a masérky. Jedná se o podobné zážitky, jejichž nabídku spustila Airbnb před pár měsíci.

Akvizice Luxury Retreats by mohla posílit značku Airbnb mezi zámožnými cestovateli a pomoci v soutěži s konkurenty, kterými jsou zejména Expedia a Priceline Group. Obě tyto velké společnosti se intenzivnější se zaměřují na pronájem bytů a domů, přičemž oddělení HomeWay společnosti Expedia se soustředí na destinace typu Floridy nebo horských resortů v Coloradu – tedy přesně na trh, na němž úspěšně působí Luxury Retreats.

Petr Bílek

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..