Nezařazené

Airbnb jde do luxusu, chystá se koupit Luxury Retreats

Airbnb hodlá rozvíjet luxusní segment nákupem zprostředkovatelské platformy Luxury Retreats.

Cílem akvizice ze strany Airbnb je rozšířit svou nabídku high-endových nemovitostí k pronájmu a cestovních služeb. Podle zatím nepotvrzených informací by Airbnb měla za Luxury Retreats zaplatit částku do 300 milionů dolarů v hotovosti i akciích. Představenstvo Airbnb by mělo hlasovat o akvizici tento týden. V případě uskutečnění transakce by se jednalo o zatím největší nákup Airbnb. Luxury Retreats se sídlem v Montrealu nabízí k pronájmu více než 4000 luxusních nemovitostí, včetně celých ostrovů.

Airbnb, založená v roce 2008, má v zásadě stále k dispozici celou částku 3,1 miliardy dolarů, kterou získala od investorů. Ti společnost oceňují na 30 miliard dolarů. V druhém pololetí roku 2016 Airbnb poprvé vykázala zisk a s kladným hospodářským výsledkem počítá i letos.  Z celkového počtu 3 milionů nabízených nemovitostí má Airbnb v nabídce kolem 1400 „zámků“.

Luxury Retreats nabízí k pronájmu luxusní nemovitosti ve více než 90 zemích světa a ročně dosahuje hrubého obratu kolem 150 milionů dolarů. Každou nemovitost pečlivě na místě prověřuje a jako vyhovující vybírá méně než 5 % uchazečů. Luxury Retreats nabízí zákazníkům také různé služby – soukromé šéfkuchaře, barmany a masérky. Jedná se o podobné zážitky, jejichž nabídku spustila Airbnb před pár měsíci.

Akvizice Luxury Retreats by mohla posílit značku Airbnb mezi zámožnými cestovateli a pomoci v soutěži s konkurenty, kterými jsou zejména Expedia a Priceline Group. Obě tyto velké společnosti se intenzivnější se zaměřují na pronájem bytů a domů, přičemž oddělení HomeWay společnosti Expedia se soustředí na destinace typu Floridy nebo horských resortů v Coloradu – tedy přesně na trh, na němž úspěšně působí Luxury Retreats.

Petr Bílek

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button