DopravaZprávy

Air New Zealand ruší zákaz tetování u svých zaměstnanců

Chcete se stát palubním průvodčím nebo jen členem pozemního personálu, ale aerolinie vás nechtějí přijmout, protože máte viditelné tetování? Zkuste to u Air Zealand.

Foto: Air New Zealand

 

Protože zatímco u většiny leteckých společností bude tetování vašemu přijetí do práce pořád ještě na překážku, Air New Zealand od 1. září tohoto roku u svých zaměstnanců zákaz tetování, které nelze ukrýt, ruší. Společnost totiž byla za tento zákaz často kritizována a mnozí ji obviňovali i z pokrytectví, protože ve svých marketingových aktivitách často využívá odkazů na maorskou kulturu, ať už je to jazyk, nebo různé symboly, ale tetování, které je pro Maory velmi důležité, se brání. Společnost Air New Zealand si navíc provedla průzkum, který ukázal, že jeden z pěti dospělých Novozélanďanů je tetován, přičemž ve věkové skupině pod 30 let je to plných 35 procent.

Tetování ale nebude smět být pohoršující, budou platit obdobná pravidla, jako u chování a mluvy zaměstnanců, od kterých se očekává, že nebudou klít, nebudou mít nenávistné poznámky a nebudou dělat nevhodné vtipy. Tam, kde nebude povaha tetování úplně jasná, posoudí ji k tomu specielně vytvořená komise.

Newsroom TTG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button