Air Mauritius jako Fénix z popela

Letecká společnost Air Mauritius vznikla v roce 1967 a je nositelem řady prestižních ocenění. Již od roku 2005 získává  každoročně ocenění Indian Ocean´s Leading airline pro nejlepší leteckou společnost létající do oblasti Indického oceánu. Letecká společnost Air Mauritius získala za rok 2009 ocenění Indian Ocean´s Leading Airline Awarda za zároveň kandiduje v soutěži World Leading Airline. Air Mauritius létá do více než 25 destinací, které se nacházejí na čtyřech kontinentech. Provozuje jak regionální, tak i mezinárodní leteckou dopravu. S Air Mauritius můžete cestovat do Evropy, Asie, Afriky i Austrálie. Cestující tak získávají jedinečnou příležitost navštívit ostrov Mauritius během svého letu na některý z těchto kontinentů.

Lucie Pinkavová

Lucie Pinkavová Foto: archiv Air Mauritius

Rozhovor s Lucií Pinkavovou, Sales&Marketing Manager GSA Air Mauritius

Jaký byl pro Air Mauritius rok 2013?

V letech 2009–10 měla naše společnost na českém trhu marketshare 50–55 %. S příchodem Emirates, jejich razantní cenovou politikou a velkým počtem míst alokovaných pro český trh během 1 roku klesl náš marketshare na 25 %. To byl důvod, proč jsme navrhli vedení v centrále pilotní projekt, a to nabízet spojení z Prahy přes Dubaj, kde se českému trhu otevřela možnost nabízet týdně kapacitu více než 360 sedaček na letech na Mauricius přes Dubaj. Tento pilotní projekt byl tak úspěšný, že nyní nabízí Air Mauritius podobné spojení i z dalších trhů, například z Polska nebo Ruska.

My v ČR nyní učíme kolegy ze zastoupení na jiných trzích, jak prodávat tento produkt. A jaký byl rok 2013 v ČR? Jednoduše vynikající, a to i přes to, že byly zrušeny naše lety do Frankfurtu, Mnichova, Ženevy a Milána, a tudíž klesla naše kapacita do Evropy. Česká republika zaznamenala letos enormní nárůst a podařilo se nám dosáhnout marketshare 68 %, v některých měsících až více než 70 %.

Proč je Mauricius na českém trhu čím dál populárnější?

Air Mauritius mnohdy suploval a dále supluje práci MTPA (Mauritius Tourism Promotion Authority) na českém trhu a po mnoho let jsme jako zastoupení Air Mauritius propagovali Mauricius jako turistickou destinaci, připravovali ve spolupráci s MTPA společné akce, workshopy, presstripy, a to je jeden z důvodů, proč i v době krize patří Česká republika mezi těch několik zemí, které zaznamenaly nárůst v počtu příletů z dané země na Mauricius.

Co nového připravil Air Mauritius na rok 2014?

Jsme rádi, že se kolegům v centrále podařilo uzavřít novou smlouvu s Air France, která nám umožňuje z mnoha evropských letišť operovat codesharové linky přes Paříž (např. z Mnichova, Vídně), tudíž čeští klienti mohou létat např. z Vídně na letech Air Mauritius.

Velmi zajímavá bude i nově podepsaná smlouva o ještě užší spolupráci s Emirates, díky které budeme brzy implementovat na náš trh codesharové lety na linkách Emirates Praha–Dubaj a zpět s číslem letu Air Mauritius, což výrazně zvýší naši viditelnost na trhu. Pevně věřím, že díky nově uzavřené smlouvě s CK Exim Tours na skupinovou přepravu klientů na Mauricius se počet českých turistů v roce 2014 zvýší na 7000–7500.

Které cestovní kanceláře patří k největším klientům Air Mauritius?

Nechci konkrétně jmenovat jednotlivé společnosti z toho důvodu, abychom na nikoho nezapomněli, ale spolupráce s cestovními kancelářemi a tour­operátory je velmi intenzivní. To je vidět i z toho, že jen naše kancelář vystavila v roce 2013 letenky za téměř 20 mil. korun. Přičteme-li k tomu výsledky z BSP, byl rok 2013 naprosto nejúspěšnějším rokem v celé historii společnosti Air Mauritius na českém trhu. Proto bych chtěla tímto všem partnerům poděkovat za skvělou spolupráci.

Kam kromě Mauricia s vámi mohou klienti cestovat?

Kromě zmíněného Mauricia, který je naší klíčovou destinací, roste každoročně počet cestujících na okolní ostrovy, tedy Réunion, Rodriguez a Madagascar. Kromě toho stále více klientů využívá možnosti kombinace pobytu na Mauriciu a okolních ostrovech v Indickém oceánu, případně s některou z našich afrických destinací. V neposlední řadě bych ráda zmínila i Perth, kam Air Mauritius létá jednou týdně a nabízí vynikající spojení přes Paříž.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..