DopravaNezařazené

Air France obnovuje lety z Prahy do Lyonu

Letecká společnost Air France obnovuje své lety na lince Praha – Lyon od 31. srpna 2020. Mělo by se jednat o jeden let denně jako před koronavirovou krizí, přičemž si letecká společnost vyhrazuje právo na změnu.

Foto: Air France – KLM

U všech letů budou dodržována všechna bezpečnostní opatření platná pro lety Air France – KLM, včetně povinnosti nošení jednorázových chirurgických roušek na palubě letadel a filtrace vzduchu během letu přes výkonné HEPA filtry. Let AF1737 bude operován letadly Air France HOP! typu Canadair (Bombardier) Regional Jet 1000 s kapacitou sta osob.

Let Air France HOP! z Lyonu do Prahy je naplánován s odletem v 10:35 hodin a příletem na Letiště Václava Havla Praha ve 12:20 hodin. Zpět do Lyonu odlétá letoun Air France HOP! ve 13:05 hodin z Letiště Václava Havla Praha s příletem do Lyonu v 14:50 hodin. Služby na palubě budou zachovány dle standardů Air France. Pro krátké lety tohoto typu bude v business třídě k dispozici lehké hlavní jídlo a výběr z nápojů včetně šampaňského, ve třídě Economy budou k dispozici lehký snack a nealkoholické nápoje.

Letecká společnost Air France – KLM přijala opatření k zajištění bezpečnosti letů pro cestující i zaměstnance. Například obličejové masky jsou povinné při nastupování i během letu, na palubě jsou další hygienická zařízení a letadla jsou dodatečně dezinfikována pomocí vhodných čisticích prostředků. Vzduch na palubě letadel Air France – KLM se osvěžuje každé tři minuty pomoci vzduchu zvenčí, což ovzduší v letadle činí bezpečnějším než v mnoha jiných uzavřených prostorách. Proud vzduchu je rovněž filtrován přes HEPA filtry, které zachytí až 99,999 % bakterií a virů včetně koronaviru. Většímu bezpečí pro cestující přispívá i skutečnost, že vzduch na palubách letadel Air France – KLM proudí shora dolů, nikoliv z přední do zadní části letadla.

Opatření vyžadovaná místními úřady

Letecká společnost cestujícím z České republiky doporučuje zjistit si podmínky pro vstup do tranzitní anebo cílové země. Pro více informací je možné navštívit webové stránky IATA (www.iata.org). Některé destinace mohou vyžadovat doklad o provedení testu na COVID-19 nebo vyžadují po příjezdu karanténu. Cestující, kteří přilétají do České republiky, mají obdobnou povinnost si zjistit podmínky platné pro vstup do ČR. Aktuální informace poskytují vždy webové stránky Ministerstva vnitra ČR.

Opatření pro cesty do Francie

Po příletu do hlavního města Paříže nebo francouzských zámořských destinací je nutné předložit certifikát, který opravňuje k cestování a který se předkládá při pasové kontrole. Tento dokument je také nutné mít v případě jakéhokoliv cestování nebo jen transferu ve Francii. Dokument lze stáhnout na webových stránkách francouzského Ministerstva vnitra:

https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coronavirus-advice-for-foreign-nationals-in-france/coronavirus-statements/article/travel-certificates-for-access-to-french-territory-07-apr-20

Francouzské zámořské departmenty vyžadují od cestujících navíc i negativní COVID-19 test.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button