Doprava

Air Astana představuje nízkonákladovou leteckou společnost FlyArystan

Air Astana oznámila, že v první polovině roku 2019 začne létat nová nízkonákladová společnost. Společnost se bude jmenovat FlyArystan a bude využívat flotilu složenou z letounů typu Airbus A320 v konfiguraci 180 sedadel Economy.

Bude se držet klasického LCC modelu a následovat příklad vysoce úspěšných společností jako easyjet, Indigo, CebuPacific nebo Air Asia. Bude nabízet letenky za nízké ceny – přibližně poloviční, než momentálně nabízí Air Astana – zejména na vnitrostátních linkách. Ale do budoucna se očekává expanze na mezinárodní lety v rámci regionu.

Zpočátku bude operovat flotilou čtyř letadel  Airbus A320 s předpokládaným navýšením na patnáct do roku 2022. FlyArystan bude operovat z několika hubů v rámci Kazachstánu, které budou oznámeny v blízké době.

Management FlyArystan už byl sestaven a skládá se ze zkušených regionálních manažerů společnosti Air Astana, kteří se podíleli na jejím rozvoji v minulých šestnácti letech.  Tým bude veden Timem Jordanem, který má více než 15 let zkušeností v oblasti vedení nízkonákladových společností jako CebuPacific nebo Virgin Blue.

Ačkoliv bude FlyArystan nízkonákladová společnost s velmi rozdílným konceptem servisu, stále bude fungovat jako divize Air Astana  a zachová si její bezpečnostní  standardy. Veškeré bezpečnostní standardy  a procesy platné pro společnost Air Astana budou zachovány i pro Fly Arystan.  Stejně jako Air Astana, i FlyArystan  bude samofinancován, nebude tedy žádat o kapitál akcionáře, stát, ani o žádnou jinou formu externí finanční podpory.

Peter Foster, prezident a generální ředitel společnosti Air Astana, uvedl: „ Fly Arystan je výsledkem dlouhého zvažování a interního obchodního plánování a vznikne jako výsledek rychle se měnícího místního i regionálního prostředí letecké dopravy. Bude to dobré pro střednědobé až dlouhodobé vyhlídky společnosti AirAstana, a jak doufáme, velmi dobře přivítáno kazašskou cestující veřejností, která bude mít prospěch z výrazně levnějších letenek na vnitrostátních a regionálních linkách“.

TTG Newsroom

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button