DopravaPartnerská sekceZprávy

Air Astana je oficiálním dopravcem EXPO 2017 v Astaně

Partnerský článek

Světová výstava zaměřující se na téma “Future Energy” se uskuteční od června do září 2017 v moderním hlavním městě Kazachstánu. Očekávají se vice než 3 miliony návštěvníků a dojde proto i k rozšíření letiště.

Foto: Air Astana

Air Astana, národní dopravce Kazachstánu, se stala “Oficiálním dopravcem” pro EXPO 2017, které se uskuteční od 10. června do 10. září 2017 v Astaně, hlavním městě Kazachstánu.

EXPO 2017 se bude týkat zejména tématu „FutureEnergy“, ke kterému bude Česká republika přispívat svým vlastním pavilonem. Od více než 100 vystavovatelských zemí se očekává, že představí například koncepty pro rozvoj nových energetických zdrojů a pro udržitelné snížení spotřeby energie.

U příležitosti této světové výstavy má Air Astana dárek pro své cestující: každý, kdo cestuje s touto leteckou společností na mezinárodní lince, bude mít volný vstup na výstaviště. Stačí se registrovat na webových stránkách www.airastana.com v sekci Free Entrance Tickets to EXPO 2017 a nechat si zaslat volný vstup na svoji emailovou adresu. Air Astana nabízí z Prahy denní spojení do Astany s jedním přestupem ve Frankfurtu. Tyto lety jsou provozovány letouny Boeing 767-300, které nabízí konfiguraci Economy/Business.

Vzkvétající mezinárodní letiště v Astaně, které bylo při plánování hlavního města navrženo tak, aby bylo schopno odbavit 3,5 milionu cestujících ročně, je v současné době rozšiřováno. Je v plánu během jara 2017 více než zdvojnásobit jeho kapacitu. Projekt počítá s novým terminálem pro mezinárodní dopravu, jakož i s rekonstrukcí dráhového systému a pojezdových drah letadel s celkovým investicemi ve výši 230 milionů amerických dolarů. Po dokončení bude Astana vedle metropole Almaty dale rozvíjet svoji funkci jako důležitý bod v letecké dopravě ve Střední Asii.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button