Aerolinie EL AL rozšiřují flotilu, zlepšují servis

Nové letouny a uniformy pro personál, rozšířený zábavní palubní systém i vinný lístek, nejen tyto novinky zveřejnila izraelská letecká společnost EL AL.

Foto: El-Al

Foto: El-Al

Izraelské aerolinie EL AL oznámily, že rozšiřují flotilu o letouny Boeing 737-900ER s tím, že první letadlo bylo uvedeno do provozu v říjnu, druhé bude dodáno začátkem prosince a další čtyři pak v létě příštího roku. Začátkem roku 2016 by aerolinie měly mít ve své flotile celkem osm těchto strojů. Letadla budou létat na krátkých a středních linkách do Evropy.

Další novinkou, kterou aerolinie zavádějí, je nový zábavní palubní systém, který cestujícím umožní zhlédnout programy na jejich vlastních telefonech, tabletech nebo laptopech. Cestující si budou moci vybrat z desítek filmů a stovek televizních pořadů, tisíců písniček a k dispozici bude samozřejmě i široká škála dětských programů. Systém BoardConnect, který vyvinula Lufthansa, bude v průběhu příštího roku nainstalován do deseti letounů Boeing 737 a do dvou Boeingů 767. Dalšími změnami, které dopravce plánuje, jsou nové uniformy pro palubní i pozemní personál, navržené společností Gottex, nový vinný lístek, který cestujícím v první a business třídě od listopadu nabídne více špičkových izraelských vín, nebo aplikace pro mobilní telefony v angličtině a hebrejštině pro systémy Apple a Android.

Na některá zlepšení se můžeme těšit i na lince z Prahy do Tel Avivu. Od zimního letového řádu přibývá jedna frekvence, a to v pátek s odletem z Prahy v 10.20 místního času, od letního letového řádu pak budou frekvence ještě dále navýšeny. Od letního letového řádu 2014 aerolinie rovněž plánují výrazně urychlit a zjednodušit bezpečnostní kontrolu cestujících na letišti Václava Havla v Praze nákupem nových technologií.

  nr

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..