RozhovoryZprávy

Adventura a China Tours mají nový redakční systém zájezdů i webové stránky

Žaneta je název nového redakčního systému zájezdů, který byl do světa vypuštěn 8. října cestovní kanceláří Adventura a její dceřinou společností China Tours.

Nové webové stránky Adventury

 

O představení novinky, jež je bezpochyby jednou z největších investic v historii této cestovní kanceláře, jsme požádali Petra Novotného, ředitele CK Adventura, kterého se na úvod ptáme, proč se obě kanceláře rozhodly k tak zásadnímu kroku.

Foto: archiv TTG
Foto: archiv TTG

Předcházející redakční systém zájezdů, který byl jedním z prvních takovýchto systémů v českých cestovních kancelářích, jsme užívali 15 let. Stejně jako se mění vše kolem nás, tak i tento systém morálně i technologicky zastaral a my jsme se rozhodli jej nahradit. Původně jsme zamýšleli nákup či pronájem nějakého již existujícího produktu pro cestovní kanceláře, ale s překvapením jsme zjistili, že nic vhodného na trhu k dispozici není. Rozhodli jsme se proto pro pracnější cestu vývoje vlastního systému pro nepobytové zájezdy, tedy především poznávací a sportovní.

 

Jaké jsou technické parametry vašeho nového systému?

Nový redakční systém zájezdů Žaneta běží na nejmodernějších technologiích a umožňuje správu zájezdů a webových stránek pro neomezený počet cestovních kanceláří a jejich webů. Kromě vlastní správy zájezdů a webů umožní samozřejmě export do všech hlavních, aktuálně používaných výměnných formátů (HTML, XML, CVS), používaných prodejními a ekonomickými systémy cestovních agentur. Významným rozšířením je i správa fotogalerie napojené přímo na weby.

 

V souvislosti s novým systémem měníte po pěti letech i podobu webových stránek. Co tato změna přinese zákazníkům?

Spuštění nových webů předcházela důkladná přípravná a revizní práce. Nové stránky jsou postavené na dokonalé vizualizaci, přehlednosti, samozřejmostí je jejich plně responzibilní zobrazení na mobilních zařízeních. Po odladění a spuštění komplexní nabídky pro sezonu 2015/16 připravujeme spuštění reálných on-line rezervací zájezdů, což je na trhu cestovního ruchu v ČR stále vzdáleným snem pro mnoho cestovních kanceláří.

Při stavbě nového webu jsme se poučili z fungování předchozí verze a využili jsme vlastních analýz chování zákazníků. Do budoucna bychom proto chtěli ještě připravit personifikaci nabídky pro zákazníka přesně podle jeho preferencí.

 

Je zřejmé, že vývoj nového redakčního systému i stavba webových stránek je náročný proces. Uvažujete o tom poskytovat licenci případným zájemcům z řad našich cestovních kanceláří?

Určitě ano, jsme připraveni se zájemci jednat jak o odprodeji licence, tak o pronájmu našeho systému.

 

Lenka Neužilová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button