GraubündenZprávy

Adrenalin v Graubündenu: Bob, snowparky i lety helikoptérou

Máte rádi lehké šimrání v břiše a ten pocit, kdy nestojíte úplně pevně nohama na zemi? Pokud vyhledáváte adrenalinové zážitky, připravili jsme pro vás koktejl nej atrakcí z Graubündenu.

Zdroj: Graubünden Ferien
Zdroj: Graubünden Ferien

Bobová dráha

Ještě jste nikdy nejeli na bobové dráze? Vyzkoušejte Celerinu ve Svatém Mořici, kde na ledové dráze jezdí boby už od roku 1890. Na dráhu pouští osoby starší 18 let a dopředu je nutné udělat si rezervaci. Více informací najdete zde.

Výhledy z výšky

Paragliding nebo raději tandemový seskok? Nebo se můžete proletět nad vrcholky helikoptérou. V Engadinu 30 minutový let vychází na 290 CHF a 20 minutový na 210 CHF. Anebo můžete využít společnosti Swiss Helicopter, která má základny po celém Graubündenu. Další podrobnosti najdete zde.

Skifox, snowcycle i snowscooter

Ve Funpark Tigignas v Savogninu si můžete půjčit řadu atypických „sněhových posunovadel“. Děti i dospělí si tak mohou vyzkoušet jízdu na skifoxu (sedíte na sedátku připevněném k lyži), na snowcycle (připomíná kolo, které má místo kol lyže) anebo na snowscooteru (koloběžka na lyži). S rodinou či přáteli si pak můžete udělat závody, kdo sjede kopec jako první. Více informací najdete zde.

Zdroj: Graubünden Ferien
Zdroj: Graubünden Ferien

Snowparky

Pokud dáváte přednost snowparkům, neměli byste vynechat Disentis Sedrun a jeho Fun a Cross Park Tegia Gronda, který je jedním z nejvyhledávanějších v regionu. Leží v nadmořské výšce 2000 až 2300 m n. n., odkud máte nádherný výhled a za hezkého počasí se opálíte, protože tady sluneční paprsky hřejí celý den. Druhým snowparkem v Sedrunu je G-Park Gemsstock, o celkové délce asi 400 metrů, ale možná vás překvapí náročnější překážky.

Snowpark ve Scuolu s 37 překážkami a 27 černých sjezdovek v lyžařském areálu Silvretta Ski Arena Samnaun/Ischgl jsou zárukou adrenalinové zábavy. Mezi největší trháky patří 14 metrový Kicker a 8 metrový Down Hill a řadu dalších beden a skokánků. Pokud patříte spíš mezi začátečníky nebo mírně pokročilé, nebojte, najdete tu i menší a mírnější překážky.

Zdroj: Graubünden Ferien
Disentis Sedrun Zdroj: Graubünden Ferien

Davos Klosters láká hned na několik snowparků. Na Jakobshornu najdete jeden z největších snowparků v Alpách. JatzPark nabízí 18 skokanských můstků, boxy i raily. Nejvyhledávanější je pak Bolgen superpipe (sněhová u-rampa), která je osvětlena každé úterý, čtvrtek a sobotu do 21:30 hodin. Brousí ji pak každé pondělí, středu a v pátek. Menší snowparky najdete také na Reinhornu a Selfrangaliftu. Kickery můžete otestovat na Pische, boardercross na Madrise a Parsennu.

Ve středisku Arosa Lenzerheide se snowboardisté a freeskieři soustřeďují ve snowparku na stanici Alp Stätz, k zastavení tu láká Schirmbar, Wanner-Bar v Parpanu nebo horská restaurace Scharmoin. Nabídku završují 3 sáňkařské dráhy, funpark a U-rampa pro snowboardisty. Více informací najdete o Arose zde a o Lenzerheide zde.

Kde trénovat?

Celoročně se nabízí indoorová freestylová akademie v Laax. Na 1200 metrech čtverečních mohou trénovat naprostí začátečníci i profesionální snowboardisté. Nezávisle na počasí zde můžete natrénovat akrobacii ve vzduchu. Dopředu je lepší si rezervovat místo. Kromě jednorázových vstupů nabízí i kurzy. Více informací najdete zde.

Destinací měsíce je Graubünden, více článků najdete zde.

lp

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button