Partnerská sekceZprávy

ACK ČR: Zákoník práce ve vazbě na praxi v cestovním ruchu

Partnerský článek

Pomoc při praktickém využívání zákoníku práce neboli další z řad odborných seminářů, které uspořádala pro své členy a ostatní subjekty působící v cestovním ruchu Asociace cestovních kanceláří ČR dne 9. listopadu 2016 v Hotelu Kampa v Praze.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Odborný seminář zaměřující se na problematické části zákoníku práce a dalších souvisejících právních předpisů v rozsahu 6 hodin vedl Mgr. Vladimír Černý, specialista a poradce v oblasti pracovněprávních vztahů. Jeho zajímavý výklad byl vždy bezprostředně doplněn praktickými situacemi, které vznikají v personálně-právní praxi, ale také dotazy a širokou diskusí nad konkrétními příspěvky účastníků semináře.

Mezi témata patřil například aktuální stav právní úpravy v roce 2016 a připravované změny v pracovním právu v roce 2017, ale také široká problematika pracovního poměru, a to v návaznosti na rady, jak správně uzavřít pracovní poměr, co znamená příslib zaměstnání, či nezbytné údaje pro vznik pracovního poměru a nezbytná vstupní lékařská prohlídka. Na semináři byl také široce diskutován samotný průběh pracovního poměru či podmínky při jeho ukončení, zejména však dohody o pracích mimo pracovní poměr, a to dohoda o provedení práce a o pracovní činnosti, které jsou velmi vyhledávanou formou zvláště v oblasti cestovního ruchu. Zajímavostí pro posluchače byla také nezbytná úprava úvazku v případě práce na veletrzích. Třetí blok semináře se věnoval problematice pracovní doby, jako je například rozvrh směn, práce přesčas, pracovní pohotovosti, ale i například podmínek pro práci z domova, tzv. oblíbený home office. Věděli jste, že musíte nechat zkontrolovat domácí pracoviště z hlediska bezpečnosti práce a mít revize na elektronické zařízení? V rámci tohoto režimu tak nesmíte využít například vlastní konvici na čaj, pokud tuto podmínku nesplňuje. Na tento bod tak vhodně navázala oblast bezpečnosti práce a odměňování za práci.

A tím to nekončí. Připravují se další novinky a povinnosti pro zaměstnavatele s ohledem na připravovanou novelu zákoníku práce, která nás čeká v roce 2017. Tyto změny se členové ACK ČR dozvědí v dalším plánovaném odborném semináři na jaře příštího roku!

Děkujeme všem, kdo jste pomohli společně schválit nové stanovy pro Asociaci cestovních kanceláří ČR. Nové stanovy nám umožňují rozšířit naše služby pro vás a například uspořádat tak více obdobných akcí s odbornou tematikou. S našimi členy se těšíme také na setkání na dalších akcích, jako je například letos již druhý, oblíbený business trip do Maďarska, tentokrát do regionu severního Maďarska, nebo na Valném shromáždění v Hotelu Duo.

ACK ČR utváříte spolu s námi, za což vám děkujeme.

 

Mgr. Martina Košlíková

Product Development Manager

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button