CestovkyPředpisy & regulaceZprávy

ACK ČR se distancuje od podvodných praktik testování klientů

V posledních dnech se v médiích objevily zprávy o velmi zvláštním způsobu testování českých klientů některých cestovních kanceláří. Zprávy uváděly, že klienti jsou testováni samotestem a byly jim rozdávány předem připravené certifikáty s razítkem egyptského lékaře.

Foto: Pixabay

Asociace cestovních kanceláří České republiky se velmi důrazně distancuje od takových praktik a potvrzuje, že se tyto zprávy netýkají jejích členů. Členové ACK ČR dodržují předepsaná nařízení, i když s mnohými nesouhlasíme a dlouhodobě je kritizujeme.

Ohrazujeme se proti uvedenému postupu testování, které zpochybňuje seriózní přístup cestovních kanceláří k této problematice. Ministerstvo zdravotnictví by mělo celý případ řádně prošetřit a v případě, že shledá pochybení, vyvodit důsledky.

ACK ČR jako největší sdružení subjektů cestovního ruchu podporuje snahu, aby testování probíhalo transparentně v zájmu zdraví našich klientů a ne způsobem, kdy se vědomě obcházejí pravidla a ještě daný subjekt generuje díky předražené ceně za fakticky fiktivní testování značný ekonomický efekt, což je zcela v rozporu s dobrými mravy a etikou podnikání.

ACK CŘ dlouhodobě žádá audit přístupu Ministerstva zdravotnictví ČR k cestování a revizi jeho nařízení, aby se vše dostalo do souladu s reálnou potřebou ochrany a možnosti cestovat.

Jan Papež, ACK ČR

Související články

Napsat komentář

Back to top button